Czy wasze dzieci oglądają telewizję?

Ostatnio na Instastory dostałam kilka pytań o to właśnie.
Najpierw odpowiadałam jak jest, po prostu.
Potem zaczęłam się zastanawiać nad tematem, czy jest ok, czy można coś ulepszyć.

Utworzyłam na IGstory cały szereg pytań i zamkniętych i otwartych. Wzięliście w nich naprawdę liczny udział a odpowiedzi były bardzo ciekawe. Myślę, że temat jest na tyle obszerny, że poświęcę mu więcej wpisów. Dzisiaj trochę ogółów.

Na pytanie „Czy wasze dzieci oglądają TV” odpowiedziało ponad 200 osób z wynikiem 84% TAK i 16% NIE.

Na pytanie „Czy wasze dzieci oglądają na YouTube co chcą?” również odpowiedziało ponad 200 osób z wynikiem 28% TAK i 72% NIE.

Na pytanie wielokrotnego wyboru „Ile godzin dziennie wasze dzieciaki mogą oglądać TV itd” odpowiedzieliście: 8 osób – w ogóle; 80 osób – 1 godzina; 67 osób – 2 godziny; 31 osób – ile chcą.

Na pytanie wielokrotnego wyboru „Co oglądają wasze dzieci w TV” odpowiedzieliście: 116 osób – bajki; 23 osoby – filmy edukacyjne; 5 osób – seriale; 37 osób – wszystko;

Na pytanie „Czy jako rodzice jesteście zadowoleni z tego co oglądają wasze dzieci?” 51% odpowiedziało TAK a 49% odpowiedziało NIE.

Tak to wygląda.

Na tej próbie badawczej wysnuwam wnioski, że jednak ogrom dzieciaków ogląda telewizję, wydawałoby się też raczej, że robi to w sposób kontrolowany czasem i tematyką.

Skąd zatem tak duża liczba osób niezadowolonych z tego co dzieci oglądają?

Wzięliście udział w badaniu?

Jakie byłyby wasze odpowiedzi?