Cześć! Witam was serdecznie!

Dzisiejszy wpis będzie recenzją jednej z moich kuchennych maszyn.

Chciałam podzielić się z wami moimi wrażeniami z używania ekspresu do kawy.
Razem z moim mężem jesteśmy wielkimi miłośnikami kawy i mamy swój mały codzienny rytuał picia współnej kawki.
Jako, że zbliżała się nasza piętnasta rocznica ślubu postanowiliśmy, że to maszyna do robienia kawki będzie tym co nas ucieszy. Kiedyś, kiedyś mieliśmy ekspres przelewowy – taki zwyklaczek (hmmm… chyba nawet nadal go mamy gdzieś w odmętach spiżarni), ale jakoś nie zapałaliśmy do niego miłością. Potem był czas na włoską kawiarkę, ale ja nie zostałam jej fanką. Postawiliśmy tym razem na ekspres ciśnieniowy, takie mieliśmy małe marzenie.
Szukając ekspresu chciałam by był z możliwością ładowania do niego kawy mielonej – nie podoba mi się idea kapsułek z ekspresu z powodów ekonomicznych i ekologicznych (przerażająca ilość bezsensownego plastiku się przy tym produkuje).
Chciałam również, by ekspres sam pobierał i ubijał mleko na piankę (kiedyś w pracy miałam ekspres, gdzie ręcznie trzeba było ubijać mleko przez specjalną dyszę w ekspresie i było to dla mnie utrudnieniem).
Chciałam by można było robić w nim różne rodzaje i wielkości kaw.
Wreszcie chciałam by ekspres posiadał młynek do mielenia kawy.
Chciałam też by ekspres nie kosztował fortuny.

Padło na Ekspres do kawy kolbowy Breville Prima Latte VCF045X bo spełniał nasze wymagania oprócz młynka do kawy, ale uznaliśmy że skoro mamy w domu oddzielny młynek, nie będzie to wada.

Ekspresu używamy od 15 lipca a więc mija dwa miesiące codziennego używania – myślę że to odpowiedni czas na podsumowanie.

 

EKSPRES DO KAWY KOLBOWY BREVILLE PRIMA LATTE SREBRNY VCF045X

 

Cechy maszyny i moje przemyślenia:

 • czytelny, łatwy w obsłudze panel sterowania –  Bez wysiłku zaparzymy aromatyczne espresso, kremowe cappuccino i słodkie latte.
  Jednym przyciskiem wybierasz pojedyncze lub dwoma naciśnięciami guzika – podwójne espresso, cappuccino, latte, a podświetlenie wskazuje Twój aktualny wybór.
 • intuicyjna, bardzo prosta obsługa – wygodny i elegancki ekspres Prima Latte jest tak łatwy w użyciu, że nawet początkujący stają się mistrzami w parzeniu wspaniałej kawy w zaledwie kilka chwil – moje dzieci same potrafią zrobić sobie w nim kakao lub spienione mleko, które uwielbiają.
  Napełnij kolbę zmieloną kawą lub użyj wkładu, napełnij pojemnik na wodę i mleko, naciśnij przycisk i ciesz się smakiem i aromatem świeżo zaparzonej kawy. 


 

 • prosta budowa – duży plus! Sama maszyna ekspresu, pojemnik na wodę wyjmowany, pojemnik na mleko wyjmowany, kolba na zmieloną kawę. • ciśnienie 15 Bar

 • automatyczny spieniacz mleka zmienia je w delikatną, kremową piankę. Ekspres sam pobiera i ubija mleko na piankę (kiedyś w pracy miałam ekspres, gdzie ręcznie trzeba było ubijać mleko przez specjalną dyszę w ekspresie i było to dla mnie utrudnieniem).
 

 

 • wyjmowany pojemnik na mleko można schować do lodówki, dzięki czemu mamy pewność, że nasz napój zawsze będzie świeży. Ułatwia to również utrzymanie ekspresu w czystości.

 • kawa mielona lub pady – Można napełnić kolbę zmieloną kawą lub użyć wkładu. Szukając ekspresu chciałam by był z możliwością ładowania do niego kawy mielonej – nie podoba mi się idea kapsułek z ekspresu z powodów ekonomicznych i ekologicznych (przerażająca ilość bezsensownego plastiku się przy tym produkuje). 

 • możliwość wyboru rozmiaru szklanki i kawy – Jednym przyciskiem wybierasz pojedyncze lub dwoma naciśnięciami guzika – podwójne espresso, cappuccino, latte, a podświetlenie wskazuje Twój aktualny wybór. Ekspres posiada też tackę do regulacji wysokości, dzięki której napój przygotujemy w naszym ulubionym kubku czy filiżance – pełna dowolność.


 • Ładnie prezentuje się w kuchni i łatwo utrzymać go w czystości.
 • Parzy bardzo dobrą kawę 🙂

 Specyfikacja

Moc urządzenia 1238 W
Wymiary urządzenia 22,5 x 28 x 31,5 (wys. x gł. x szer.)
Ciśnienie 15 bar
Antypoślizgowe stopy Tak
Taca ociekowa / na okruchy Tak
Pojemność zbiornika na wodę 1.5 l
Automatyczny wybór napoju po naciśnięciu przycisku Tak
Pojedyncze i podwójne espresso Tak
Pojedyncze i podwójne cappuccino Tak
Pojedyncze i podwójne latte Tak
Tryb ręczny, by dostosować espresso Tak
Tryb tylko piana Tak
Wyjmowany zbiornik na wodę Tak