MUM56340 Bosch

Robota wykorzystuję namiętnie w swojej kuchni od ponad pół roku, czas więc na parę słów o nim.

Na blogu przez ten czas mówiłam o tym jak go używam w 10ciu przepisach:

Brownie marchewkowo – piernikowe

Torcik z bitą śmietaną i letnimi owocami – truskawkami, jeżynami i brzoskwiniami

Sos dyniowo-cebulowy do słoików na zimę

Domowy ketchup dla dzieci

Najprostszy makowiec dla leniwych

Kotlety mielone z kurczaka

Sałatka colesław w wydaniu świątecznym

Pasztet mięsny

Serniko – makowiec

Czerwone kopytka pomidorowe

Często przez ten czas dostawałam od was pytania, szczególnie na maila czy jestem z tego robota zadowolona, czy go polecam, co o nim sądzę bo szukaliście akurat czegoś do waszej kuchni.

Reasumując te pół roku – polecam go,

Jeśli jednak gotujecie w domu okazjonalnie np. 2 razy w miesiącu (a znam takich ludzi 🙂 i stołujecie się na mieście, to ten robot nie jest dla was – nie inwestujcie ciężkiej kasy (bo robot troszkę kosztuje) w sprzęt wytrzymały, solidny, a kupcie najtańszy firmy krzak, który da sobie radę używany 5 razy w roku.

W mojej kuchni, dosłownie jak w jakimś zakładzie wytwórczym, codziennie coś się dzieje, codziennie coś się przygotowuje, a mój mąż ma o mnie zdanie „że nie gotuję niczego, w czego produkcji nie może mnie wyręczyć jakaś maszyna” 🙂 I pierwszym ogromnym plusem dla robota, jest to, że jest solidny, że nic mu nie odpadło, nic się nie ułamało, nigdy się nie przegrzał, mimo długiej pracy (uwierzycie, że na moim pierwszym blenderze był napis, by pracować nie dłużej niż minutę i zrobić mu przerwę? 🙂

Polecam MUMa jeśli wolicie mieć jeden sprzęt do wszystkiego a nie, osobny do każdej czynności. Mnie właśnie zachwyciła kompaktowość tego robota. Kuchni nie mam dużej (10mk) a przeładowanie materiałem mam ogromne. Z przyjemnością więc wywiozłam do rodziny i znajomych (ku ich uciesze 🙂 blender, malakser, mikser ręczny i mikser z obracająca się misą, elektryczną wyciskarkę do cytrusów i maszynkę do mielenia mięsa.

Po trzecie bardzo podoba mi się nowoczesny i elegancki wygląd robota, a ponieważ używam go ciągle i nie chowam do szafki, tylko stoi na blacie, nie straszy wyglądem.

Po czwarte – robot ma automatyczne zwijanie kabla (coś jak w odkurzaczach, że go wciąga) to jest super !

Cechy produktu

Moc: 900 W

7 stopnie regulacji prędkości oraz Funkcja pracy pulsacyjnej

Wyposażenie:

Misa ze stali szlachetnej 3.9 L

Hak do zagniatania ciasta, końcówka do ubijania, końcówka do mieszania

Dzbanek do miksowania Tworzywo sztuczne 1,25 l – blender

Maszynka do mielenia mięsa

Wyciskarka do cytrusów

Rozdrabniacz do jarzyn

EDYTOWANE 31 pażdziernika 2012 – dzisiaj spadł mi ze stołu dzbanek do miksowania – blender wykonany z platiku i pękł wzdłuż – niestety do wyrzucenia 🙁 a służył mi intensywnie