Jak mrozić drożdże

Jak mrozić drożdże

Jak mrozić drożdże?

Czy można mrozić drożdże świeże?

Co zrobić gdy zostaną nam drożdże?

Ile czasu można przechowywać drożdże mrożone?

Jak rozmrozić drożdże? Czy drożdże można ponownie zamrozić?

Po co mrozić drożdże?

 

 

 

Bardzo często było u mnie tak, że zużywałam połowę paczki drożdży a druga leżała w lodówce. I albo się doczekała zużycia albo się popsuła. Paczka drożdży nie jest droga. Jednak w myśl zasady, którą się kieruję iż nie marnuję żywności, nauczyłam się po prostu mrozić drożdże.

Jest to dla o tyle fajny i skuteczny sposób, że zwykle kupuję od razu kilka paczek drożdży (szczególnie jeśli są w promocji). Od razu porcjuję i wrzucam do zamrażarki. Latwiej mi z niej potem wyjąć potrzebną ilość kiedy zamarzy nam się pizza niż biec do sklepu jedynie po paczkę drożdży.

 

 

JAK MROZIĆ DROŻDŻE

  • Opakowanie drożdży dzielimy nożem na 2 lub 3 części (w zależności czy częściej używamy 5 czy 3 dag drożdży do przepisów). Kroimy w papierku, bez odpakowywania.
  • porcje drożdży układamy na tacce lub w szufladzie zamrażarki tak by nie dotykały do siebie.
  • po godzinie, kiedy drożdże lekko już zamarzną wrzucamy wszystkie do jednego woreczka na mrożonki i umieszczamy w zamrażarce.
  • drożdże przechowujemy w zamrażarce do 6 miesięcy

 

JAK ROZMROZIĆ DROŻDŻE

  • potrzebne opakowanie drożdży wyjmij z zamrażarki. Umieść w miseczce. Zostaw do rozmrożenia w lodówce (będą gotowe następnego dnia) lub w ciepłym miejscu np na blacie w kuchni – w ten sposób szybciej się rozmrożą. Uwaga, czasem drożdże rozmrażając się, „rozleją się” nie są już w stanie stałym a płynnym. To nie umniejsza ich wartości, należy postępować z nimi jak zwykle w przepisie!
  • drożdże można też odwinąć z papierka. Następnie włożyć do miseczki i zalać odpowiednią ilością (zgodnie z przepisem, który robimy) mocniej ciepłego mleka lub wody
  • drożdży nie można rozmrażać w mikrofalówce
  • rozmrożonych drożdży nie można zamrażać ponownie!

20 komentarzy

Jestem emerytka kupowałam drożdże poprosiłam ekspedietke która była B.mloda oukroienie 30 dkg .drożdży a ona na to tego się nie kroi tylko łamie na moje pytanie dlaczego bo nie będą rosły rozbawila mnie byłam kucharską

I want to to thank you for this very good read!! I certainly
enjoyed every bit of it. I’ve got you book marked to look at new things you post…

Czy coś się stanie jak zamroziłam drożdże w folii aluminiowej? Proszę o odpowiedź bo nie wiem czy nie zmarnowałam drożdży 🙁

Dziękuję za odpowiedź. Po rozmrożeniu stają się bardzo mokre takie rozpływające (odmrażają się same poza lodówką). Upiekłam bułki i są ok, ciasto wyrosło. Martwię się tylko czy nie zachodzi jakaś reakcja szkodliwa.

Folii aluminiowej w ogole lepiej unikać i raczej jej nie uzywać, ale myślę że od jednokrotnego użycia nic sie nie stanie

Zamroziłam drożdże w folii aluminiowej. Czy coś się stanie z nimi? tzn czy będą się nadawały do spożycia czy zmarnowałam drożdże?

Wygląda apetycznie, przepis również nie wydaje się być skomplikowany. Zapisuje i spróbuje swoich sił

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.