jak  mrozić  pierogi

jak  mrozić  pierogiPierogi to jedno z klasycznych polskich dań, któż ich nie lubi?

Najbardziej popularne są pierogi z serem na słodko, pierogi z mięsem, pierogi ruskie, pierogi z kapustą.

Pierogi to dość pracochłonne i czasochłonne danie, dlatego warto za jednym posiedzeniem zrobić ich większą porcją i zamrozić, by potem móc cieszyć się nimi, kiedy najdzie nas ochota.

JAK MROZIĆ PIEROGI

Jak mrozić surowe pierogi:

W trakcie lepienia świeżych pierogów, warto zwracać uwagę na to by ich brzegi były dobrze sklejone oraz by pierogi odkładać na deskę podsypaną mąką, tak by pierogi nie przykleiły się a potem nie uszkodziły podczas odrywania.

Gotowe, surowe pierogi układamy jeden obok drugie na tackach lub matach silikonowych w zamrażarce – zamrażamy oddzielnie. Po ok godzinie, kiedy już stwardnieją, możemy poprzekładać je do zbiorczej torebki i umieścić w zamrażarce.

Takie pierogi wrzucamy potem na wrzątek zamrożone (bez rozmrażania) i gotujemy ok 10 min.

Jak mrozić gotowane pierogi:

Pierogi gotujemy w wodzie z odrobiną oleju, potem wyjmujemy łyżką cedzakowa na talerze jeden obok drugiego i zostawiamy do ostygnięcia.

Zimne, ugotowane pierogi układamy jeden obok drugiego na tackach lub matach silikonowych w zamrażarce – zamrażamy oddzielnie. Po ok godzinie, kiedy już stwardnieją, możemy poprzekładać je do zbiorczej torebki i umieścić w zamrażarce.

Takie pierogi możemy wcześniej wyjąć z zamrażarki i rozmrażać w lodówce a potem wrzucić je na 3 minutki na wrzątek lub odsmażyć na patelni.

jak  mrozić  pierogi