ksiazki_na_dzien_kobiet

 

ksiazki_na_dzien_kobiet

 

 

4 dobre książki, które ostatnio przeczytałam i które polecam – szczególnie dla kobiet – czy to na prezent, czy po prostu na godzinkę relaksu z dobrą lekturą w ten dzień ( w każdy inny też 🙂

Wśród pozycji kryminał kulinarny, dramat, powieść obyczajowa i thriller.Literatura kobieca to jaka według was?

Kobitki co ostatnio dobrego przeczytałyście i polecacie?

 

 

 

 

 

 

 

„Jak gdybyś tańczyła” Diane Chamberlain

Od tej książki nie mogłam się oderwać i 500 stron przeczytałam w jeden dzień. Świetnie mi się ułożyło, bo akurat była sobota i choć plany bujne miałam na nadrabiania zaległości domowych to wszystko poszło w odstawkę na rzecz tej lektury.

Świetna powieść, doskonale napisany dramat, bardzo wzruszająca historia.

To moja pierwsza książka Diane Chamberlain, ale już wiem że nie ostatnia.

Autorka w świetny sposób zbudowała książkę.

Od pierwszego rozdziału jest ciekawie, od pierwsze rozdziału zaczynamy odkrywać elementy tajemnicy i układać elementy układanki.

O czym jest ta książka?

O rodzinie, miłości, dojrzewaniu, tajemnicach, cierpieniu, samotności, niepełnosprawności, kłamstwach, chorobie i o tym że każda nasza decyzja wpływa na członków rodziny, nawet ta która zdaje się być wybawieniem z cierpienia, bo dla innych może być początkiem męki.

Polecam!

 

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

miękka okładka

500 stron

data wydania 2017

cena z okładki 39,90zł

 

jak_gdybys_tanczyla

 

 

 

 

 

 

 

„Czerwone złoto” Tom Hillenbrand

To drugi kryminał kulinarny Toma Hillenbranda o którym wam tutaj piszę.

Pierwsza część „Diabelski owoc” był całkiem ok i choć akcja przez długi czas się rozkręcała to historia okazała się w końcu ciekawa.

Tutaj, przy drugiej książce od samego początku historia nas zaciekawia, wciąga i trzyma w napięciu do końca a zwroty akcji powodują, że nawet jeśli snujemy domysły co do rozwiązania intrygi to jednak finał jest dla nas nieoczywisty i to jest fajne.

Uroczysta kolacja u mera Paryża w wynajętym na tą okazję Luwrze (zamkniętym w tym czasie dla zwiedzających), podczas której najsłynniejszy kucharz sushi w Europie pada martwy. Jak szybko się okazuje przyczyną śmierci było zatrucie toksyczną rybą, jaka śmierć dla mistrza ryb nie mogła być przypadkiem.

Luksemburski kucharz Xavier Kieffer, który akurat jest na tej kolacji ze swoją dziewczyną – znaną krytyczką kulinarną Francji zaczyna prowadzić własne śledztwo, z którego oprócz rozwiązania zagadki dowiaduje się o rybach cenniejszych niż złoto i cenniejszych niż ludzkie życie.

Świetna lektura!

 

Wydawnictwo SmakSłowa

cena z okładki 34,99

miękka okładka

365 stron

data wydania 2016

 

czerwone_zloto

 

 

 

 

 

 

 

 

„Leśna polana”  Katarzyna Michalak

Na okładce tej książki była przyczepiona rzucająca się w oczy wklejka, że Pani Katarzyna Michalak jest pisarką nr 1 w Polsce i że w zeszłym roku jej książki były czytane częściej niż książki Stephena Kinga, Nory Roberts czy Paulo Coelho według badania TNS dla Biblioteki Narodowej. Pomyślałam, że nie znam jej zupełnie, więc może czas zapoznać się i skusiłam się na „Leśna polanę”.

Od razu napiszę – książka mi się podobała i czekam na jej kontynuacje bo jak się okazuje to pierwsza część jakiejś dłuższej historii.

„Leśna polana” to powieść obyczajowa z elementami romansu, kryminału, dramatu a nawet thrillera. Jest wątek współczesny i trzej bracia z historią od pucybuta do milionera oraz trzy przyjaciółki po ciężkich życiowych zakrętach i leczeniu na oddziale depresji.

Są wątki z przeszłości, piękna i jednocześnie straszna historia wojenna, dramat czekających, trudna egzystencja i nauka życia na nowo po niewyobrażalnych torturach ubeckich.

 

Wydawnictwo Znak

miękka okładka

cena z okładki 36,90zł

316 stron

data wydania 2016r

 

 

lesna_polana

 

 

 

 

 

 

 

„Kobieta znikąd” Mary Kubica

Nie często wybieram thrillery, zdecydowanie wolę powieści obyczajowe, kryminały, dramaty. „Kobietę znikąd” poleciła mi jedna z czytelniczek, widziałam później sporo pozytywnych opinii o niej i skusiłam się w ramach mojego noworocznego postanowienia by czytać w tym roku bardziej różnorodnie.

Polecam tą książkę.

Dobrze się ją czyta, może nie łatwo, ale jest ciekawa, emocjonująca, wciągająca. Na szczęście obyło się bez mrożących krew w żyłach momentów, a jednak z wypiekami na twarzy czytałam coraz to kolejną porcję zdarzeń, coraz to nowe elementy układanki, kawałki skrywanej prawdy, urywki tajemnicy.

Pewnego dnia Ester Vaughan znika bez śladu. Jej współlokatorka zaczyna szukać i odnajduje w jej rzeczach całe mnóstwo powodów do strachu – niepokojące listy, pełne miłosnych wyznań i jawnych pogróżek.

 

Wydawnictwo HarperCollins

miękka okładka

cena z okładki 37,99

330 stron

data wydania 2017

 

kobieta_zniką