Cześć kochani!

Witajcie w kolejnym wpisie książkowym!

Chciałam podzielić się z wami tipem.
Jeśli jak my jesteście w edukacji domowej, jeśli macie rodzinę wielodzietną jak my, jeśli macie szkolniaki i dzieciaki rozrabiaki – maluszki lub jeśli zupełnie jesteście w innych sytuacjach życiowych osadzeni to podpowiadam.
Książeczki aktywizujące, takie z naklejkami zawsze powinny znajdować się na stanie rodziny.
Taka nowa, świeża książeczka wręczona maluchowi pozwala nam wygospodarować trochę czasu na to by pouczyć starsze dzieci w ed, by popracować, by zabić nudę, by spokojnie poczekać na posiłek w restauracji nawet.
Dziecko jest zajęte i zaopiekowane a my mamy potrzebną chwilę.

 

Poniżej pokazuję wam nowości wydawnictwa HarperKids w tym temacie.

 

„100 naklejek” to propozycja dla dzieci, które zaczynają dopiero swą przygodę z książkami aktywnościowymi. Zawarte tu łamigłówki są proste i zostały opracowane tak, aby pomóc w kształtowaniu różnych talentów malucha. W książkach z serii znalazły się zarówno zadania wymagające spostrzegawczości czy umiejętności liczenia na podstawowym poziomie, jak i ćwiczenia rozwijające kreatywność, zmysł plastyczny i zdolności manualne. Na końcu umieszczono odpowiedzi do wybranych zadań, dzięki czemu w zabawie z łamigłówkami rodzica może zastąpić na przykład starsze rodzeństwo. Uzupełnieniem łamigłówek są atrakcyjne naklejki – część przyda się do rozwiązywania zadań, a część można nakleić w dowolnym miejscu, dekorując w ten sposób zeszyt, piórnik czy kartkę urodzinową dla bliskiej osoby. Towarzystwo ulubionych bohaterów zachęci dzieci do zabawy, a gdy wszystkie łamigłówki zostaną rozwiązane, warto sięgnąć po inne książki z serii. Czekają w nich bohaterowie najbardziej znanych seriali dla najmłodszych!

 

W serii ukazały się właśnie 2 nowe tytuły:

100 naklejek Bing

100 naklejek Smerfy nowe przygody