Cześć. Witajcie w kolejnym książkowym wpisie.
Dziś mam dla was ( a właściwie dla waszych dzieci) nie lada gratkę.

Chciałam zainteresować was dwoma pozycjami wydawniczymi dla małych brzdąców.

Oto dwie nowości wydawnictwa Harper Kids z serii Chcę wiedzieć – Akademia Mądrego Dziecka.

 

AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA

Akademia Mądrego Dziecka to opracowana przez polskich ekspertów nowoczesna seria edukacyjna wspierająca kompleksowy rozwój dzieci zarówno tych najmłodszych, ale i starszych. Książki z kilkunastu podserii pomagają doskonalić ważne umiejętności niemowlaków i przedszkolaków: słuchanie, rozumienie, logiczne myślenie, psychomotorykę, rysowanie, liczenie, naklejanie, rozpoznawanie kształtów i liter, pisanie po śladzie. Rozwijają wyobraźnię, słownictwo i sprawność manualną, poszerzają wiedzę o sobie i świecie, uczą wartości społecznych. Dzieci szybciej uczą się, gdy czerpią z tego przyjemność, a pozytywne emocje pomagają przyswoić wiedzę. Książki z serii Akademia Mądrego Dziecka są interaktywne, dostosowane są do wieku, interesujące i ciekawe, zachęcają do samodzielnego odkrywania świata i pomagają go zrozumieć.

 

 

Mój Świat to nowa seria Akademii Mądrego Dziecka, która uczy dzieci codziennych czynności oraz uwrażliwia i pokazuje świat. Książeczki zawierają ruchome elementy, dzięki którym czytelnik ćwiczy małą motorykę. Grube kartonowe strony oraz bezpieczne zaokrąglone rogi pozwolą dziecku wygodnie przeglądać książkę.

 

 

 

Kocham cię, mamo.
Akademia mądrego dziecka. Mój świat

Bardzo fajna propozycja szczególnie teraz przed zbliżającym się dniem mamy. Myślę, że temat tego święta jest szeroko podnoszony czy to w szkołach, przedszkolach czy tak jak u nas w Edukacji Domowej.

Warto nauczyć dzieci sprawiać miłe przyjemności osobom, które danego dnia świętują.

Ta książeczka pokazuje niesamowitą więź mamy i dziecka, która istnieje nie tylko w świecie ludzi, ale również w świecie zwierząt. Zwierzęta opiekują się młodymi i jak spędzają one wspólnie czas: na przykład mały leniwiec śpi na brzuszku mamy, zwisając z gałęzi, a mały kangur przytula się do mamy w torbie na brzuszku. 

Książeczka jest przepięknie ilustrowana z elementami do przesuwania, pokręcania i odkrywania – coś co dzieciaczki bardzo lubią.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolorowy nocnik.
Akademia mądrego dziecka. Mój świat

Książeczka bardzo użyteczna i potrzebna.

Odpieluchowywanie – wiadomo niełatwy temat i dla rodziców i dla dziecka. Warto podejść do niego na spokojnie i warto się przygotować. Z pomocą mogą przyjść takie właśnie fajne produkty jak ta książeczka.

Jest przepięknie ilustrowana z elementami do przesuwania, pokręcania i odkrywania – coś co dzieciaczki bardzo lubią.

Pokazuje dziecku, do czego służy nocnik, i pomaga oswoić się z nim w sposób dowcipny. Dzięki przesuwanym elementom i otwieranym okienkom nauka korzystania z nocnika jest połączona z zabawą, a dziecko samo chętnie sięga po książkę.