Cześć kochani!

Witam was w kolejnym książkowym wpisie!

Dzisiaj chciałam pokazać wam książkę „Psychologia dla początkujących” Lary Bryan i Rose Hall, Eddie Reynolds wydanej przez wydawnictwo Publicat.

Od dłuższego czasu bardzo interesuję się psychologią i wiele książek o tej tematyce czytam, bo dzięki nim lepiej rozumiem siebie, swoje potrzeby, ale też potrzeby mojej rodziny i moich dzieci na różnym etapie ich rozwoju.
Uczę się dzięki nim budować poprawne relacje, obserwować moje dzieci, odczytywać i odpowiadać na ich potrzeby, wspierać.

Uważam, że psychologia to bardzo ważna dziedzina życia i że zajęcia z podstaw – elementy psychologii powinny być odrębnym przedmiotem w szkole.

Każdy człowiek zupełnie lepiej funkcjonuje znając trochę siebie, schematy działania, temperament, umie nazwać swoje emocje.

A ponieważ jesteśmy na Edukacji Domowej to jak najbardziej wprowadziłam ten przedmiot do zajęć moich dzieci i realizujemy go poprzez wspólne czytanie tematycznych książek i żywe dyskusje nad poruszanymi tutaj tematami.

To jest świetna książka dla dużego i dla małego – dla wszystkich, którzy chcą zacząć wgryzać się w tematykę psychologii. Dużo znajdziemy tu podstaw, dużo zasygnalizowanych różnorakich tematów i zagadnień, tak by móc mieć przegląd wielu treści i w razie chęci poszukać więcej.

Książka dla wszystkich chcących wiedzieć, jakie mechanizmy nami kierują. Dla każdego, kto szuka odpowiedzi na pytania: dlaczego się różnimy, czym jest pamięć, jak powstają wspomnienia, i wiele, wiele innych.
Książka pełna ciekawych eksperymentów wyjaśniających tajniki ludzkich wyborów.

Po jej przeczytaniu inaczej spojrzysz na otaczający świat i siebie – niezależnie od tego, czy masz 10, czy 100 lat. To lektura absolutnie dla każdego!