Moja nastolatka, ostatnio przeżywająca fascynację kulturą koreańską siedzi z nosem w książce „Sekrety koreańskiego piękna” i ciągle przychodzi do mnie podzielić się wyczytanymi z niej ciekawostkami.
Tak, jej fascynacją tematem Azji trwa już długi czas i tak będąc jej mamą i uczestnicząc w jej życiu sama nauczyłam się przygotowywać kilka dań z kuchni koreańskiej by sprawić jej przyjemność 🙂

Ostatnio na Boże Narodzenie poprosiła sobie właśnie kolejną książkę o Korei.
Przeszukałam księgarnię i znalazłam tą właśnie.
A ponieważ w wieku nastoletnim w dzieciakach budzi się żywe zainteresowaniem pielęgnacją, wyglądem, dbaniem o siebie, pomyślałam że to może być hit. I nie pomyliłam 🙂 To jest u nas hit!

 

„Sekrety koreańskiego piękna” Kerry Thompson, Coco Park – Wydawnictwo Esprit, Wydawnictwo Quello

To właśnie Koreanki mogą pochwalić się piękną cerą, a my możemy się dowiedzieć jak one to robią!

Autorki książki to znane i wpływowe ekspertki K-beauty, które chciały wszystkie sekrety koreańskiej pielęgnacji umieścić w jednym miejscu – właśnie w tej książce. Twierdzą, że jest to podręcznik – przepustka do nieskazitelnej i zdrowej cery.
I rzeczywiście muszę przyznać, że wiedza jest tu podana w przyjemny sposób i sprawia wrażenie takiej bardzo poukładanej. Z pewnością młode osoby bardzo wiele mogą z niego zaczerpnąć a starsze może usystematyzować swoją wiedzę lub ją odświeżyć.

Książka pomaga precyzyjnie określić potrzeby swojej skóry: każda cera jest inna przecież. Próbuje też odpowiedzieć na pytanie jak spośród różnych kosmetyków wybrać tylko te, których składniki są najlepsze dla naszej skóry. Instruuje jak zbudować własny rytuał pielęgnacyjny, dostosowany do twojego typu cery. 
Indywidualne programy dla różnych rodzajów skóry i jej problemów.