Cześć kochani, witam was w kolejnym książkowym wpisie.

Dzisiaj chciałam pokazać wam bardzo fajne książeczki edukacyjne, które zainteresują przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Tym razem ich tematem jest jedzenie. Moim zdaniem edukacja dzieci co do  takiej tematyki jest bardzo ważna – tutaj wiedza będzie pomagała im w życiu świadomie kreować swoją dietę, wybierać dobre produkty, co będzie przekładało się na ich zdrowie.

 

 

 

 

„Makaron. Wiem, co jem!” Emmanuel Tredez i Nicolas Gouny, Wydawnictwo Harper Kids

Moje dzieci to wielcy makaroniarze! Jak jest u was? U mnie każde z mojej czwórki dzieciaków kocha kluchy – czy małe czy większe i zawsze tak było – miłość na całej linii. Zjedzą go zawsze i o każdej porze – najlepiej bez niczego albo z zupą pomidorową, ale z czasem i z wiekiem udaje się też namówić ich na jakiś sos. Makarony bardzo często kupujemy w przeróżnych kształtach i kolorach, ale czasem też kusimy się na samodzielne jego przygotowanie, bo mając maszynkę do makaronu praca idzie bardzo fajnie i sprawnie.

Z książki można dowiedzieć się kto wymyślił makaron, jakie jego rodzaje znano w Mezopotamii i starożytnym Rzymie, a jakie kluski jadł Marco Polo w Chinach. Również jak powstają i jak nazywają się różne rodzaje makaronu. Znajdują się tu też wskazówki jak go przygotowywać samemu i poprawnie gotować.

 

 

 

 

 

 

 

„Miód. Wiem co jem!” Emmanuel Tredez i Nicolas Gouny, Wydawnictwo Harper Kids

Miód to również produkt lubiany i przez dorosłych i przez dzieci. Co prawda najmłodsze dziecię jest jeszcze za małe na miód, ale pozostała trójka bardzo lubi chlebek z miodem, herbatkę z miodem czy ciepłe mleko z miodem. Miód też chętnie schodzi u nas wyjadany łyżeczką ze słoika, szczególnie w infekcyjnym sezonie. A w grudniu to nieodłączny składnik uwielbianych pierniczków (które np ostatnio piekliśmy w ogromnych ilościach aż cztery razy przed świętami).

Z książeczki dowiemy się, że miód to nie tylko słodki smakołyk, lecz także naturalny lek! Warto z nim zaprzyjaźnić dzieci przy okazji wyjaśniając, jaką rolę w jego powstaniu odgrywają owady. Poznać tajniki pracy pszczelarza i dowiedzieć się, od czego zależą smak, zapach i kolor miodu. Sprawdzić, jak się prawidłowo obchodzić z miodem i nauczyć się wybierać najlepszy.

twarda okładka, dla dzieci 3-7 lat, 40 stron, premiera styczeń 2023r