Wiecie, że dziś mamy światowy dzień książki dla dzieci?

Pomyślałam, że to super okazja by polecić wam świetne książki dla milusińskich.

JAKĄ KSIĄŻKĘ WŁAŚNIE CZYTACIE DZIECIOM? Jaką one teraz czytają? Czytają już samodzielnie? Kiedy przestały chcieć byście im czytali?

 

U nas czytanie lektur dziecięcych przed snem to codzienny rytuał i tutaj nie ma przebacz i nie ma, że nie ma czasu 🙂 A mamy czwórkę dzieci ♥ i każde ma swoje upodobania i swoją lekturę przed snem.

 

 

 

„Dzidziuś. Pierwsze słowa” Akademia Mądrego Dziecka, Harper Kids

„Zmysły. Pierwsze słowa” Akademia Mądrego Dziecka, Harper Kids

Na początek książki dla maluszków. U mnie dwójka dzieciaczków lubi takie książeczki – prawie roczny synek i trzyletnia córeczka.

Pierwsze Słowa z Akademii Mądrego Dziecka to seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego oglądania i czytania. Ruchome elementy, doskonale wspierają rozwój maluchów i rozwijają sprawność manualną. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie uczą się nowych słów.

Bardzo ładne, naturalne ilustracje realnie wpływają na naukę maluszków.

W jednej z książeczek – „Dzidziuś” maluchy oswoją się ze słownictwem i pojęciami dotyczącymi niemowlaków. Tą książeczkę bardzo upodobała sobie moja trzylatka, która komentuje wszystko w niej jakoby odnosiło się do jej młodszego braciszka.

„Zmysły” to książeczka działająca na wyobraźnię dziecka bo możemy porozmawiać z dzieckiem od razu co wydaje jakie dźwięki albo jakie jest w dotyku. To również świetny punk wyjścia do własnych, domowych eksperymentów w rozwijaniu i rozpoznawaniu zmysłów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Dzień z dziadkiem. A day with grandpa” Anita Głowińska, Media Rodzina

Chciałam napisać, że moja trzyletnia córeczka przejęła kolekcję książeczek o Kici Koci od swojego starszego rodzeństwa. To już trzecie dziecko w naszej rodzinie, które bardzo polubiło się z wielkooką koteczką.

Kicia Kocia to bohaterka, która jest z nami chyba od 10-12 lat? Moja córeczka była w niej absolutnie zakochana, potem synek, teraz kolejna córeczka ją uwielbia.

Nakładem wydawnictwa Media Rodzina ukazują się nowości z tej serii, których zawsze wypatrujemy i które uwielbiamy włączać do naszej kolekcji ku uciesze aktualnych fanów.

Tym razem chcieliśmy podzielić się z wami historyjkami o Kici Koci w wydaniu twardostronicowym, adresowanymi do najmłodszych czytelników. Oprócz kotki, drugim bohaterem książeczek jest jej brat Nunuś.

Akademia Kici Koci to książeczki z pierwszymi pojęciami, pytaniami, wyrazami dla dzieci.

My mamy i polecaliśmy dwie pozycje „Kształty?” oraz „Kolory”.

Dziś chcieliśmy zwrócić wasza uwagę na kolejną. „Dzień z dziadkiem. A day with grandpa” to książeczka polsko angielska. Tekst w 70% jest po polsku, ale ma wstawki w języku angielskim co jest świetnie i naturalnie tolerowane przez dzieciaki. Nauka przez zabawę ma moc!

 

 

 

 

 

 

 

 

„Czy ryby piją wodę. Jeszcze więcej sekretów zwierząt i ludzi” Dorota Sumińska, Wydawnictwo Literackie

Ta książka to prawdziwa perełka! Dzieciom bardzo się podobała! Zasłuchane jak im czytamy, rozgadane i komentujące jeszcze długo po. Książka idealna dla takich ludzików jak my, którzy uwielbiają edukować domowo, bo bardzo rozwija wiedzę ogólną przez zabawę i miłe spędzanie wspólnego czasu. Bo przecież Książka Jest mądrym i pomysłowym towarzyszem każdego dnia!

Autorka książki z zawodu jest lekarzem weterynarii, opublikowała kilka książek dotyczących opieki nad zwierzętami domowymi, prowadzi prywatną praktykę lekarsko-weterynaryjną w jednej z warszawskich lecznic.

Ta książeczka to garść anegdot i ogrom naukowych faktów od polskiej lekarki weterynarii, w przewrotny i humorystyczny sposób zilustrowanych przez Joannę Żero.

Glizda czy glista? Jak owady widzą świat? Co to jest żywiciel? Czy meduzy też mają przeponę? Kto produkuje najwięcej śliny? Dlaczego psy zjadają kocie kupy? Czy bakteria myśli? Dlaczego sowy kręcą głową? A do tego zestaw przydatnych informacji na temat tak bardzo obecnych dziś w naszym życiu wirusów, szczepionek i antygenów.

Czy ryby piją wodę? to potężny zastrzyk wiedzy nie tylko dla młodych czytelników, którzy zadręczają dorosłych swoimi dociekliwymi pytaniami, ale także dla mam, ojców, babć i dziadków. Przekonajcie się sami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Gaz do dechy! Odjazdowe opowieści o samochodach” Marcin Prokop

Jeśli szukacie książki dla chłopców, ale oczywiście nie tylko! Może powinnam napisać, jeśli szukacie książki dla fanów motoryzacji, to zdecydowanie polecam choć przekartkować tę pozycję!

I znów dla nas – ludzików na edukacji domowej nauka przez zabawę, a wiec książki poszerzające wiedzę ogólna to złoto! Ta bardzo przypadła nam do gustu ( i nie będę ukrywać, że szczególnie męskiej części rodziny!).

Na 80 stronach tek książki pokaźnego formatu znajdziemy mnóstwo ciekawostek motoryzacyjnych!

Czy na masce samochodu da się usmażyć jajecznicę? Dlaczego moc silnika podajemy w koniach mechanicznych, a nie na przykład jamnikach? Gdzie można dostać mandat za jazdę czarnym autem w niedzielę, a gdzie trzeba ustąpić pierwszeństwa … strusiom? I w końcu – jak to się w ogóle dzieje, że samochód jeździ?!