Według badań jest dla dzieci bardzo ważny, na równi z poczuciem bezpieczeństwa, zaspokojeniem głodu i snu.

W dzisiejszych czasach mamy z tym spory problem. Z jednej strony jesteśmy świadomi tej konkretnej potrzeby dzieci ( w przeciwieństwie do poprzednich pokoleń), z drugiej jesteśmy wiecznie zagonieni, mamy wiele ról, obowiązków, zobowiązań, ważnych spraw i czasu ciągle nam brakuje.

Z doświadczenia wiem, że nie jest to łatwe bo często jest to po prostu kwestia wyborów, coś za coś – wybieram czytanie książeczek z dziećmi zamiast wymyślnego obiadu, wybieram granie w grę z dzieckiem zamiast zrobienia zaległości domowych, wybieram rodzinne lepienie pierogów zamiast sprzątania.

Dzieci nie będą pamiętały tego co było na obiad tylko jaka atmosfera była przy stole, nie będą pamiętały jak bardzo było posprzątane tylko co robiliśmy razem.
Mogą pamiętać matkę wiecznie przy pralce, zmywarce, zlewie ale mogą zapamiętać ją też przy wspólnym gotowaniu, czytaniu.
Mogą zapamiętać, że przed świętami trzeba chować się po pokojach bo spadnie na nich masa ciągle wymyślanych obowiązków a mogą zapamiętać ten czas jako czas przedświątecznych, rodzinnych aktywności.

I koniecznie, ale to koniecznie uwieczniajcie te chwile na zdjęciach – dzieci uwielbiają wracać do nich 🥰

👗

 

Moja stylizacja

spódnica Lulien.pl

czarna basicowa bluzka sh

kolczyki indyjski sklep

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to