Cześć kochani!

Witajcie serdecznie w kolejnym książkowym wpisie.

Czujecie już świąteczny nastrój? Myślę, że teraz to nawet być możliwe, przez ta ogromna ilość śniegu, która właśnie spadła. Piękny, biały grudzień to jednak robi klimat!

A ja przychodzę dziś do was z dwoma książeczkami dla dzieci w świątecznej odsłonie Wydawnictwa Znak Emotikon.

 

 

 

„Paddington i świąteczna niespodzianka” Michael Bond

Miś Paddington to nasz ulubieniec i nie raz pisałam wam o nim tutaj, pokazując nową pozycję książkową z serii w naszej biblioteczce.
Dzisiaj chciałam przedstawić wam książkę, która zachwyciła moją trzylatkę i mnie też 🙂
Ilustrowane i do tego świąteczne wydanie przygód o tym niesfornym, ale z wielkim sercem Misiu.

W tej świątecznej opowieści nasz bohaterski Miś wyrusza na przygodę aż do Zimowej Krainy Cudów. To tam właśnie chce rozwiązać zagadkę Świętego Mikołaja i marmolady – swojego ulubionego przysmaku.

Książka wydana w twardej oprawie, bogato ilustrowane jest przepiękną opowieścią dla najmłodszych dzieci –np.: do poczytania przed snem czy samodzielnie do pooglądania ilustracji i przede wszystkim buduje świąteczny klimat!

twarda okładka, data wydania 2022, cena z okładki 44,99zł

 

 

 

 

 

 

 

„Wigilia Misia i Tygryska” Janosch

Czy znacie twórczość autora o nazwisku Janosch i bohaterów – Misia I tygryska, których stworzył?

Ja muszę przyznać, że bardzo dużo o tych książkach słyszałam pozytywnych opinii, ale ta świąteczna opowieść to nasza pierwsza przygoda z twórczością tego artysty.

Opowieści są raczej dla starszych dzieci, mocno abstrakcyjne, jednak naprawdę wciągające, ciekawe i co tu dużo mówić – niezwykłe!

W tej książce znaleźć można dwadzieścia cztery historyjki na święta Bożego Narodzenia – po jednej na każdy grudniowy dzień aż do Wigilii – można by rzec, że to swego rodzaju kalendarz adwentowy do czytania i odliczania.

Znajdziemy tu Niedźwiedzia Wigilijnego, małą Rozalkę Patrzałek, Tygryska i Misia, którzy piszą listy nie tylko do Świętego Mikołaja, ale też do siebie nawzajem. Listy z życzenia, listy z zapotrzebowaniami świątecznymi i inne. Mają też niezwykłe przygody podczas realizacji tych prezentów.

twarda okładka, data wydania 2022, 95 stron, cena z okładki 49,99zł