„Living books” Ten termin tłumaczony na polski jako „żywe ksiazki” zapoczątkowała angielska edukatorka Charlotte Mason.
Według niej nasze umysły bardzo słabo radzą sobie z czystymi informacjami i regułkami, faktami dlatego nie łatwo uczyć się z podręczników szkolnych.
Według Charlottle najłatwiej uczymy się łącząc idee z wyobrażeniami, dlatego polecała do nauki żywe ksiażki czyli takie, które przedstawiają fakty zanurzone w fabule.

Czar opowieści to gwarancja skutecznej nauki!

 

 

 

„Niepowstrzymani. Jak przejęliśmy władzę na światem” Yuval Noah Harari, Wydawnictwo Literackie

Autorem książki jest izraelski historyk i filozof, który na swoim koncie ma już kilka docenionych międzynarodowych bestsellerów Sapiens.

„Niepowstrzymani” to książka, której śmiało można nadać etykietę „żywej książki”, ponieważ w przystępny sposób opowiada młodym czytelnikom o nauce, dzięki czemu poszerza ich wiedzę ogólną bez wkuwania podręczników.

Ta oto książka napisana przez profesora Yuval opowiada historię ludzkości młodym czytelnikom. Jest wyprawą śladami naszych pradawnych przodków oraz opowieścią o tym jak to się stało, że na planecie Ziemi, na każdej szerokości geograficznej, od afrykańskich sawann po czapy lodowe Grenlandii – rządzą ludzie.

 

 

 

 

 

 

 

 

„Bolek i Lolek w poszukiwaniu polskich skarbów” Małgorzata Dziczkowska, Wydawnictwo Znak Emotikon

Bolek i Lolek to bohaterowie, których ja sama pamiętam jeszcze z mojego dzieciństwa i których darzą sympatią. Sprawiło to, że kreskówki te zaprezentowałam moim dzieciom i oni także dołączyli do ich fanklubu. Stali się bohaterami lubianymi i książki z nimi w roli głównej zaczęły pojawiać się w naszym domu – pisałam wam kiedyś o nich tutaj.

A dzisiaj powracam z kolejną książką z nimi. Tym razem świetna propozycja dla małych patriotów. Ta książka bowiem opisuje dzieciakom ciekawe miejsca na mapie Polski, co uważam że jest bardzo ciekawe a przy tym wartościowe. Kawałek historii i geografii prezentowanej dzieciom w bardzo fajny wydaniu.

Bohaterowie w tej książce przedrą się przez jaskinię, tajemne przejścia i tunele. Odwiedzą dwa zamki, jedną piramidę, bagno i dżunglę a wszystko to w naszym pięknym kraju.

 

 

 

 

 

 

 

 

„24 godziny w dżungli” Lan Cook i Stacey Thomas, Wydawnictwo Wilga

Pisałam wam tutaj niejednokrotnie, że moje dzieci to ogromni fani komiksów.

Komiks to taka forma, w której oczywiście więcej obrazków niż treści, więc były znakomitą pozycja w momencie gdy moje dzieci zaczynały przygodę z samodzielnym czytaniem. Taka lektura szla szybko i dała dziecku poczucie sprawczości. Okazało się jednak, że miłość do komiksów została i cały czas kwitnie, dlatego bardzo chętnie po taką formę sięgamy.

„24 godziny” to nowa seria wydawnictwa Wilga, mamy z niej dwie pozycje i bardzo sobie chwalimy.

24 godziny w dżungli to historia, której głównymi bohaterami są Ellie i Danny. Razem z nimi wyruszamy do serca tropikalnego lasu na Borneo. Ta książka oprócz rozrywki dostarczy dzieciakom również sporą dawkę wiedzy. Dowiemy się z niej na przykład jak sadząc drzewa, pomóc zagrożonym gatunkom lub dlaczego żuki gnojarze dbają o dobrostan dżungli oraz jak wygląda jeden z najrzadszych kotów świata.

 

 

 

 

 

 

 

„24 godziny w kosmosie” Rob Lloyd Jones i Laurent King, Wydawnictwo Wilga

Bardzo popularny i lubiany wśród dzieci temat kosmosu, ale ugryziony w fajny, zabawny sposób,oczywiście w postaci komiksu!

W tej opowieści główną bohaterką jest astronautka Becky a my będziemy jej towarzyszyć w locie na orbitę okołoziemską, spędzając dzień na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
Dowiemy się jakie eksperymenty naukowe przeprowadzają astronauci, co jedzą i jak spędzają czas wolny. Odbędziemy z Becky kosmiczny spacer i zobaczymy jak z kosmosu wygląda nasza planeta.