Jeśli szukacie upominków dla fanów Minecrafta to oczywiste dla was zapewne jest, że ja będę polecała książki 🙂 Jeśli mnie już trochę znacie, to wiecie, że dla mnie książka jest na szczycie najfajniejszych prezentów.

Minecraft to najlepiej sprzedająca się gra w historii, którą okrzyknięto najważniejszą grą XXI wieku. 

W 2014 roku badacze z Instytutu Badań Edukacyjnych sprawdzili, co łączy dzieci, które właśnie przy Minecrafcie najchętniej spędzają czas.  Najchętniej sięgają po tą grę uczniowie, którzy we wczesnych latach szkolnych lubią matematykę, często to dzieci z wyższą niż przeciętna inteligencją.
Dla wielu dzieci Minecraft to wstęp do nauki programowania. Rozwija kreatywność, uczy współpracy i nieszablonowego myślenia.

Gra grą oczywiście, ale jeśli jest ona pasją dla dzieci to z pewnością sięgną po tematyczne książki – a te po prostu zachęcają do czytania i są świetnym sposobem by dziecko pokochało czytanie – a to już w naszych czasach rzadko spotykane.

Dzisiaj chciałam pokazać wam dwie nowości wydawnicze Wydawnictwa HarperKid, które znakomicie wpisują się w temat dzisiejszego wpisu.

 

 

Minecraft. Podręcznik odkrywcy


W serii podręczników Minecrafta tego wydawnictwa znajdziemy już piękną kolekcję.
A oto kolejny podręcznik, świeżutki niczym wypieczone właśnie bułeczki!
To doskonały przewodnik po biomach Minecrafta, który szczegółowo opisuje, co się znajduje w każdym z nich i jakie wyzwania tam czekają, niezależnie od tego, czy chcesz wiedzieć, jak się wspinać na najwyższe szczyty, czy też jak nurkować na dno oceanu, w którym roi się od kałamarnic.
Nie zapomnij też o Netherze i Endzie! Bywa tam niebezpiecznie, ale na śmiałków, którzy zdecydują się zapuścić w te rejony – i będą wiedzieli, jak sobie tam poradzić – czekają rzadkie zasoby i ekscytujące przygody.
Dzięki jego lekturze posiądziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do tego, by stać się wytrawnym odkrywcą.

 

 

Minecraft. Niezwykła kolekcja kreatywnych projektów


To niezwykłe kartonowe pudełko kryje skarby dla fanów Minecrafta.
To kolekcja kreatywnych projektów dla wytrawnych i doświadczonych graczy w Minecrafta, jak i dla wszystkich rozpoczynających dopiero swoją przygodę z grą.
W eleganckim pudełku znajdują się trzy książki, których zawartość to staranny wybór najciekawszych i najlepiej ocenionych treści zaczerpniętych z wcześniejszych pozycji ze świata Minecrafta.
Są to: Minipodręcznik czerwonego kamienia – 32 strony prezentujące esencję wiedzy o tym surowcu, 24 strony z Niesamowitych projektów oraz 32 strony z Niesamowitych kompaktowych konstrukcji z sześcioma miniprojektami.
Uzupełnieniem kolekcji są: plakat, zawieszka na drzwi oraz kartonowy model creepera do samodzielnego złożenia.

 

Po więcej zapraszam na stronę Wydawnictwa HarperKids