Pierwsze komiksy 📚
OECD podaje, że w Europie 37-45% uczniów deklaruje, że nie czytają dla przyjemności.
Co zrobić, żeby nasze dzieci polubiły czytanie
Jak możemy sprawić, aby dzieci i młodzież chętnie sięgały po książki?

📚Po pierwsze Czytaj dziecku – tak długo jak ono tego chce – moja 13latka nadal chce i czytamy jej – teraz trudniejszą, ambitniejszą literaturę.
📚Po drugie i wiąże się z punktem pierwszym to Nie zmuszaj dziecka do czytania – czytaj dziecku!
📚Po trzecie Wybierz ciekawą książkę, najlepiej razem z dzieckiem!
U nas dwójka starszych kiedy tylko nauczyła się sama czytać płynnie, wybierała komiksy.
Najczęściej dzięki licznym obrazkom w komiksach jest po prostu mniej tekstu.
Komiksy dzięki temu czyta się szybciej a dzieci uwielbiają to poczucie sprawczości, kiedy zupełnie same przeczytają całą książkę.

Dzisiaj chciałam pokazać wam dwa komiksy, które świetnie sprawdzą się właśnie dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Oba pochodzą z serii „Mój pierwszy komiks” wydawnictwa @egmont_polska i dedykowane są dzieciom od 5 lat.

 

 

💚„Opowieści z Bukowego Lasu. Królicza melodia” – to już czwarty tom przygód tych bohaterów  zilustrowany przez francuskiego autora Loïc Jouannigot, tym razem ze scenariuszem Michela Plessix.
Komiks ten bardzo podoba się dzieciom bo napisany jest w zabawny sposób a śmiech jaki wywołuje odpręża, wprawia w dobry nastrój, poprawia humor.

W książce poznajemy przemiłą rodzinkę Rabatków, którzy są królikami.

W tym roku podczas wielkiego kiermaszu odbędzie się niezwykły konkurs muzyczny. Rodzeństwo Rabatków zamierza wziąć w nim udział i już nawet rozpoczęło intensywne próby, które idą wprost… koncertowo! Ale uwaga… Pewien paskudny aligator Doremi Fasido i jego kompani próbują pomieszać im szyki. Króliczątka muszą być bardzo ostrożne. Stawienie czoła bandzie złośliwców wymaga nie lada sprytu i odwagi!

 

 

 

 

 

 

 

 

💚 „O czym szumią wierzby. Wielka ucieczka”
To już czwarty tom przygód tych bohaterów  zilustrowany przez francuskiego autora Michel Plessix, ze scenariuszem również Michela Plessix.

Komiks ten bardzo podoba się dzieciom bo napisany jest w zabawny sposób.

Akcja tej książki rozgrywa się w świecie zwierząt.

Podczas gdy Kret i Szczur zażywają upragnionego spokoju, Ropuch cierpi męki w mrocznym i przesiąkniętym wilgocią lochu. Za bezgraniczną, szaloną miłość do pewnego automobilu nieszczęśnik został skazany na dwadzieścia lat więzienia! A jak powiedział Kret: „Dwadzieścia lat to kawał czasu. Zwłaszcza dla płaza!”. Jednak nasz dzielny zwierzak nie z takich opresji wychodził cało. Dzięki wrodzonemu urokowi, nieprzeciętnej inteligencji, a przede wszystkim niebywałej hojności Ropuch wymyka się zza krat i rusza w pełną niebezpieczeństw drogę ku wolności. A będzie ona kręta i pełna wybojów! Czy dla wyrwania się z okowów bohater jest gotów poświęcić to, co ma najcenniejszego, czyli… godność?