Cześć!
Witam Was w kolejnym książkowym wpisie.
Dzisiaj mam wam do polecenia Książki dla dzieci których bohaterem jest Bing.

Każdy z nas ma zapewne w pamięci takie książki ze swojego dzieciństwa, których bohaterem była postać z animowanej bajki: „Smerfy”, bajki Disneya, Reksio, Miś Uszatek.

Dzieci szczególnie mam wrażenie mają upodobanie do takich książek. Jeśli i wasze chętnie sięgają po przygody takich bohaterów, bardzo polecam poniższe pozycje literackie.

Bing to brytyjski serial animowany, którego głównym bohaterem jest rezolutny króliczek. Jest ciekawy świata i codziennie uczy się czegoś nowego.

Wiele dzieci w tym moja trzylatka bardzo lubią postać Binga, dlatego uwielbia książeczki właśnie z nim w roli głównej.

Dzisiaj chciałam przedstawić wam trzy nowości, które ukazały się nakładem wydawnictwa HarperKids.

 

 

Bing. Coś dla Mamy Ted Dewan
Zbliża się dzień mamy. Chciałam pokazać wam książeczkę twardostronicową, przeznaczoną dla dzieci w wieku 3-7 lat, która będzie przybliżać maluszkom ważny temat. Ten temat to świętowanie uroczystości bliskich nam osób, również poprzez sprawianie im przyjemności, takich które będziemy w stanie przygotować na miarę naszych możliwości.

Co zrobi króliczek Bing, aby sprawić radość swojej mamie?
Nazbiera kwiatów, przygotuje pyszny poczęstunek i napój w kubku z pingwinem.
To będzie wspaniały prezent! Ale… czy Bing na pewno wie, jak to wszystko zrobić?
Nawet jeśli chwilami brzdąc ma więcej zapału niż umiejętności, cierpliwy Flop jest tuż obok, by szybko przyjść z pomocą!

 

 

 

 

 

 

 

Bing. Coś dla Taty
Autor: Ted Dewan

Zbliża się również dzień taty. Warto nauczyć dzieci sprawiać miłe przyjemności osobom, które danego dnia świętują. Warto pokazać, że przyjemne mogą być laurka czy kubek soku, ale przede wszystkim pamięć, życzenia i uśmiech.

Co zrobi króliczek Bing, aby sprawić radość swojemu tacie?
Własnoręcznie przygotuje coś, co mieni się i błyszczy, a przy tym ozdobione jest piórkami!
Ale… czy Bing na pewno wie, od czego zacząć?
Nawet jeśli chwilami brzdąc ma więcej zapału niż umiejętności, cierpliwy Flop jest tuż obok, by szybko przyjść z pomocą!

 

 

 

 

 

 

 

Doktor Bing. Bing. Książeczka kartonowa
Kolejna książeczka kartonowa, przeznaczona dla dzieci w wieku 3-7 lat, która porusza bardzo ważne dla dzieci w tym wieku sprawy. Każde dziecko ma swoje smutki, radości i zmartwienia. Czasem je coś dręczy czy martwi czego nie potrafią nazwać. Takie książeczki to wspaniały przyjaciel dziecka a nawet terapeuta. Zaznacza i nakreśla tematy, jest świetnym wstępem do rozmów z rodzicami.

Czy zastrzyk boli? Tylko troszkę, a dzielny Bing za chwilę o tym zapomni, ponieważ po wyjściu z gabinetu doktor Molly otrzyma… wyjątkową niespodziankę!
Ta wdzięczna, ciepła i napisana przyjaznym językiem opowieść to dobry wstęp do rozmowy z kilkulatkiem o zastrzykach, wizytach u lekarza, badaniach i wszystkich innych rzeczach, które są wprawdzie bardzo ważne, ale nie zawsze przyjemne.
Książeczka pozwoli maluchowi spojrzeć na wizytę w przychodni jak na kolejną przygodę, a rodzicom podsunie pomysł na to, w jaki sposób pomóc dziecku w przezwyciężeniu naturalnego niepokoju związanego z nowymi, niełatwymi doświadczeniami.
Książka ma zaokrąglone rogi, wytrzymałe kartonowe strony i poręczny format, dzięki czemu kilkulatek może zabrać ją ze sobą wszędzie, na przykład… do lekarza. Zdrowie to wielka rzecz!