Dzisiaj to naprawdę czuć wiosnę w powietrzu, słońce świeci wspaniale, temperatury coraz wyższe. Aż żyć się chce, ale jednocześnie jak zauważam uczyć chce się coraz mniej – wiosna rozleniwia chyba ( w końcu dzień wagarowicza pierwszego dnia wiosny). Cieszę się, że powoli finiszujemy edukację domową bo nie martwi mnie to, że coraz trudniej zagnać mi moje dzieci do nauki. Często za to widzę je wciśnięte w swoje kąciki i łóżka z książką pod nosem 😉

Przedstawiam Wam poniżej kilka książek, którymi zaczytywały się moje starszaki.

 

 

 

„O chłopcu który zniknął świat” Ben Miller Wydawnictwo Wilga

Ta książka bardzo podobała się mojej nastolatce, do tego stopnia że poświęciła jej dwa wieczory rezygnując z grania z rodzeństwem w Just Dance na xboxie co bardzo lubią robić ostatnimi czasy, więc to spore wyrzeczenie 😉
Książka widocznie dla mnie ją poruszyła bo przychodziła mi o niej opowiadać i w ciągu dnia wypowiadała swoje myśli nawiązujące do tej lektury.

Głównym bohaterem tej książki jest chłopiec imieniem Harrison.
Stara się być dobrym dzieciakiem, uczynnym, pomocnym, miłym, uczciwym i świetnie udaje mu się to na wielu płaszczyznach.
Jego siostra jest bardzo zadowolona kiedy dzieli się nią zabawkami, domownicy chętnie grają z nim w planszówki, bo nie oszukuje.
Chłopak pomimo wielu zalet ma jedną, niestety dość uciążliwą wadę, zupełnie nie potrafi panować nad swoimi wybuchami złości.
W jego dość monotonnym życiu ma miejsce niezwykłe wydarzenie.
Podczas przyjęcia urodzinowego dostaje balonik, który w rzeczywistości okazuje się być czarną dziurą.
Wkrótce okazuje się, że to świetny sposób by pozbyć w jej czeluści problemy chłopca.
I tak po kolei nagle przestają istnieć brokuły, szkolne podręczniki, wątróbka, rozrzucone skarpetki.
Jednak kiedy zaczynają znikać ludzie i przedmioty na których Harrisonowi zależy, chłopiec musi zacząć działać.
Czyta się ją bardzo szybko, fabuła bardzo wciąga a zwroty akcji zaskakują.

 

 

 

„Zagadka srebrnego ducha” Agnieszka Stelmaszyk, ilustrowała Magdalena Babińska Wydawnictwo Wilga

Z tą autorką znamy się od jakiegoś czasu – napisała serię „Mazurscy w podróży”, którą znamy, bardzo sobie cenimy i chętnie czytamy.
Jak się okazuje Pani Agnieszka Stelmaszczyk jest autorką, która swoimi książkami wspomaga nas w tym by nasza Edukacja Domowa i nasza nauka przebiegała w sposób ciekawy, przystępny, niebanalny a przede wszystkim bez spiny.
Seria z rodziną Mazurskich oprócz ciekawej fabuły miała wiele wątków stricte geograficznych, które same wchodziły do głów.
Książka, którą dziś wam tu pokazuję wplata w fabułę wątki przyrodnicze, więc elementy biologii są mimochodem zapamiętywane. To drugi tom kryminalnej serii, pierwszy nosił tytuł „Zagadka purpurowej orchidei” i prezentowałam wam go we wcześniejszym wpisie.

Czwórka przyjaciół: Natalia, Zuzanna, Tomek i Dominik prowadzą wspólnie Klub Przyrodnika.

Tym razem ekipa wyrusza do Szkocji na zaproszenie Magnusa Cambella, członka szanowanego szkockiego rodu.
Docierają do wielkiej i mrocznej posiadłości zapraszającego a tam dopiero zaczyna się dziać. W zamku straszy, odkrywają istnienie w nim ukrytej komnaty a do tego w okolicy zaczynają wybuchać pożary. Przyjaciele po raz kolejny próbują odkryć prawdę.

 

 

 

„Pan Pies i Jeżyk Pierzyk” Ben Fogle Wydawnictwo Wilga

Macie w domu jakieś zwierzątko? Wasze pociechy lubią się z nimi bawić? Moje dzieciaki marzą o kocie ale na razie uwielbiają też wszelkie książki o zwierzętach.

Czy znacie książki z serii Pan Pies o niezwykłym psie? Zawsze uprzejmy, zawsze dzielny, zawsze gotowy do pomocy!

To już trzeci tom jego przygód, poprzednie to „Pan Pies i panika królika” oraz „Pan Pies i wyskoki foki”.

To zabawna seria, która przypadnie do gustu dzieciom z poczuciem humoru.

Główny bohater to bezpański piesek bardzo przyjazny i pomocny.

W tym tomiku Pan Pies w swoich wędrówkach dociera do pewnej wyspy a skalistym wybrzeżu. Spotyka tam inne zwierzątka, mianowicie stadko jeży. Okazuje się, że te niewielkie ssaki mają nie lada kłopoty bo ktoś chce się ich pozbyć z tego miejsca gdzie mają swój dom. Pan Pies oczywiście bardzo stara się pomóc im w potrzebie, mierzy się więc z odpowiedziami na pytania dlaczego te urocze zwierzątka nie są mile widziane na wyspie i co wspólnego mają z tym ptaki. Zagadka musi być rozwiązana!

 

 

 

„Mopsik, który chciał zostać gwiazdą”  Bella Swift,  Wydawnictwo Wilga

To kolejna część przygód mopsika Peggy, serii bardzo lubianej przez dzieci a stworzonej przez znaną autorkę książek o zwierzątkach – Bellę Swift.
W tym cyklu ukazały się książki „Mopsik, który chciał zostać jednorożcem”, „Mopsik, który chciał zostać króliczkiem”, „Mopsik, który chciał zostać reniferem”, „Mopsik, który chciał zostać dynią”, „Mopsik, który chciał zostać syrenką” przedstawiałam wam niektóre z nich już tu wcześniej na blogu.

Bardzo prosta a jednocześnie wciągająca i zajmująca fabuła, duża czcionka, krótkie rozdziały, zabawne ilustracje – to wszystko sprawia, że po powieść chętnie sięgają młodzi czytelnicy, którzy mierzą się z samodzielnym czytaniem.
Bohaterem jest przeuroczy mopsik, który chce być akceptowany i kochany, uczy empatii i uwrażliwia czytelników na temat adopcji zwierząt.

To zabawna historia w której opiekunka mopsika, urocza Chloe dostaje jedną z głównych ról w przedstawieniu szkolnym „Piotruś Pan”. Dziewczynkę pochłaniają przygotowania do występu, że świata poza nimi nie widzi a w tym i swojego pieska. Mopsik bardzo czuje się osamotniony więc wpada na pomysł, który ma zwrócić uwagę pani na siebie. Postanawia zostać gwiazdą i dołączyć do prób przedstawienia.

 

 

 

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dokoła Świata. Szwecja” Agnieszka Mielech, ilustracje Magdalena Babińska

Nie wiem czy znacie serię z Emi i jej tajnym klubem przyjaciółek.
Jeśli nie, bardzo polecamy, szczególnie innym superdziewczynom!
U nas od kilku lat to hitowa seria.
I chociaż moja nastolatka z niej wyrasta, to widzę że bardzo ją lubi i ma do niej sentyment bo nadal chce wiedzieć koniecznie co w następnej części.
Dobrze, że jeszcze jednak dziewczynka młodsza na pokładzie naszej rodziny, seria wkrótce i dla niej będzie jak znalazł.
Na blogu niejednokrotnie pokazywałam inne części serii więc zapraszam do wpisów.

Dzisiaj najnowsza pozycja tej autorki – tym razem do podróżnicza część.

Tajny Klub Superdziewczyn z Emi na czele wyrusza w drogę do Szwecji. Tajna misja jaką tam podejmują będzie obfitowała w wiele smaków, zabytków, postaci związanych z kulturą i historią Szwecji. Czeka więc czytelników zwiedzanie razem z Tajniaczkami i to nie lada gratek bo np Willi Śmiesznotki w której mieszkała Pippi Pończoszanka znana z książek Astrid Lindgren, malowniczych biało czerwonych domków, próbowanie kiszonych śledzi i cynamonowych bułeczek a także zabawę w największym szwedzkim parku rozrywki i wędkowanie w jeziorach pełnych ryb.