Cześć!
Witam Was w kolejnym książkowym wpisie.
Dzisiaj mam wam do polecenia Książki dla dzieci których bohaterem jest Bing.

Każdy z nas ma zapewne w pamięci takie książki ze swojego dzieciństwa, których bohaterem była postać z animowanej bajki: „Smerfy”, bajki Disneya, Reksio, Miś Uszatek.

Dzieci szczególnie mam wrażenie mają upodobanie do takich książek. Jeśli i wasze chętnie sięgają po przygody takich bohaterów, bardzo polecam poniższe pozycje literackie.

Bing to brytyjski serial animowany, którego głównym bohaterem jest rezolutny króliczek. Jest ciekawy świata i codziennie uczy się czegoś nowego.

Wiele dzieci w tym moja trzylatka bardzo lubią postać Binga, dlatego uwielbia książeczki właśnie z nim w roli głównej.

Dzisiaj chciałam przedstawić wam trzy nowości, które ukazały się nakładem wydawnictwa HarperKids.

 

 

„Bing. Czytajmy razem” Ted Dewan

Ilustratorem oraz autorem tej książki jest Ted Dewan. Ukazała się w marcu nakładem wydawnictwa HarperKids.

Dedykowana jest dzieciom w grupie wiekowej 3-7 lat. Jest bardzo ładnie wydana, oprawiona w twardą okładkę i ma 128 stron więc niebagatelny rozmiar.

Świetna jest ta książka. Moja trzylatka uwielbia ją oglądać. To połączenie książki do słuchania, do uczenia się pierwszych słówek, ale również takiej aktywizującej, do wskazywania i do gier paluszkowych – dużo przy niej radości i śmiechu. Można bardzo przyjemnie spędzić czas z dzieckiem przy niej.

Bing. Czytajmy razem to książka, w której czarny króliczek poznaje świat i zdobywa doświadczenia będące udziałem wszystkich kilkulatków.

Gra na instrumentach muzycznych, malowanie obrazu albo… zakładanie skarpetek to dla kilkulatka wielka rzecz!

Książka jest świetnym pretekstem do rozmów z dzieckiem o sytuacjach z jego życia: lękach, radościach, smutkach i euforiach.

 

 

 

 

 

 

„Bing. Bajki 5 minut przed snem”

5 minut przed snem do dla nas zdecydowanie za mało. Podstawowym założeniem jest 20 min dla dziecka (tak czytamy przed snem każdemu dziecku jego własną lekturę)
ale – ta książka jest świetna do czytania przez początkującego czytelnika.
Takiego, który już dość płynnie czyta, ale nie chce za długo 🙂
Każda z tych bajeczek to jeden rozdział na który składa się ok 10 stron, gdzie połowa strony to tekst a połowa ilustracja.
Idealna by polubić czytanie i zmęczyć się 😉
U nas syn lubi czytać te opowiastki swojej bejbi siostrze.

W książce znalazły się opowieści: Nowy przyjaciel Binga, Wyprzedaż u Suli, Cześć, piesku; Lody na patyku; Żołędzie; Oddech smoka.

Sześć nowych, uroczych i pełnych radości opowiadań o przygodach Binga i jego przyjaciół to wielka rzecz! Tym razem króliczek poznaje nowego, młodszego kolegę, sprzedaje wraz z Sulą zabawki, których już nie potrzebuje, uczy się bawić z psem, wraz z Flopem ratuje żabę, która wpadła do ogrodowego basenu i odwiedza park, w którym grasuje złodziej żołędzi. To tylko część przygód, które czekają na młodych czytelników w tej książce!

 

 

 

 

 

 

 

„Bing. 3 bajeczki przed snem”

Tutaj zacznę od tego, że poinformuję was, że okładka świeci w ciemności! Dla moich dzieci to nie lada rarytas! Od razu wieczór przy książeczce staje się bardziej atrakcyjny! Ta książka jest też u nas elementem zabawy ukrywanie się z nią pod kocem. Okładka świeci, jeśli naświetlimy ją odpowiednio długo w świetle dziennym lub pod lampą, a efekt, jaki można podziwiać po zgaszeniu światła, jest niesamowity! 

W zbiorze znalazły się niepublikowane wcześniej opowieści napisane na podstawie odcinków serialu o przygodach Binga – Kalosze, Wybór i Opowiadanie na dobranoc.
Trzy urocze i mądre opowieści o przygodach Binga. Czym jest recykling i co można zrobić ze starych kaloszy? Jaką zabawkę kupi Bing za własne pieniądze? Jak się zakończyło czytanie bajek w wannie?