Cześć. Witajcie w kolejnym książkowym wpisie.
Dziś mam dla was ( a właściwie dla waszych dzieci) nie lada gratkę. Chciałam zainteresować was czterema pozycjami wydawniczymi dla małych inżynierów – dzieci, które interesują się nauką i wszystkim co z nią związane a także z budowaniem, konstruowaniem, projektowaniem, programowaniem i rozwiązywaniem problemów.

 

„Niezwykła nauka. Ukryty świat” Dara OBrien

Bardzo ciekawa i inspirująca książka dla dzieci wydana nakładem wydawnictwa Wilga. Przeznaczona dla dzieci od 6 lat wzwyż.

Dara Ó Briain, popularny na Wyspach prezenter telewizyjny i komik, z dużym poczuciem humoru i swadą wprowadza dzieci w fascynujący świat nauki.
Jego poprzednia książka „Dalej niż niebo” nakierowana była na temat kosmosu.
W tej pozycji „Niezwykła nauka” autor próbuje dzieci zainspirować i zainteresować, rzeczami które z pozoru wydaja się nudne i codzienne np co się z nami dzieje kiedy śpimy, dlaczego cieknie nam ślinka, jak to się dzieje, że nasze ciało spala tłuszcz i itd.
Takie zwykle rzeczy są jednak arcyciekawe, na co w tej książce autor próbuje zwrócić uwagę dzieci.

Książka napisana jest prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem, dodatkowo opatrzona w pomocnicze rysunki przyciągające uwagę młodego czytelnika.

Wydawnictwo Wigla, data wydania 2021, twarda okładka, 304 strony

 

 

 

 

„Młody inżynier. Notatnik” Stobbart Darren , Reynolds Eddie 

Świetna, świetna książka – bardzo polecamy.
Mój ośmiolatek miał zajęcie na kilka dni.
Cały czas z nosem w tej książce, z ołówkiem w ręku odkąd ją dostał.
U nas bardzo się sprawdziła jako książka inspirująca, edukująca, aktywująca i pobudzająca do rozmów i refleksji oczywiście.

Mali naukowcy dowiedzą się z tej książki, jak w praktyce wygląda praca inżyniera, znajdą mnóstwo zadań i zagadek do rozwiązania, a także instrukcje, na podstawie których w prosty sposób stworzą własne projekty i wynalazki.

Dzieciaki znajdą tu np fajne informacje o obwodach elektrycznych, o środku ciężkości, o budowaniu mostów, o robotach, o trzęsieniu ziemi itd,

Bardzo polecamy!

Wydawnictwo Wilga, data wydania 2021, usztywniona okładka 80 stron.

 

 

 

 

„Kosmiczne urodziny. Lecimy na księżyc” Joyce Lapin, ilustracje Simona Ceccarelli, Seria Chcę Wiedzieć Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa HarperKids.

Bardzo popularny i lubiany wśród dzieci temat kosmosu, ale ugryziony w fajny, zabawny sposób, przeznaczony dla młodszych dzieci, powiedziałabym że dla przedszkolaków powyżej 3 lat.
Urodziny – najważniejsze święto w roku na które dzieciaki czekają ze zniecierpliwieniem już kolejnego dnia po nich.
Gdybyście mogli urodzinowe przyjęcie urządzić na Księżycu i każdy mógłby na nie przyjść?
Brzmi fajnie? Pewnie!
Autor stara się w tej książce wizualizować jak wyglądałoby takie przyjęcie. W ciekawy, sposób to robi, dostarczając dzieciakom ciekawostek i wiedzy o kosmosie.

Książka ładnie wydana, kolorowa, pełna super ilustracji w temacie.

Wydawnictwo HarperKids, twarda okładka, data wydania 2021, 38 stron

 

 

 

 

„Ja i moje mikroby. Poznaj wirusy, grzyby, bakterie i inne maleństwa, z którymi dzielisz ciało” Philip Bunting, seria Chcę wiedzieć! Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa HarperKids

Kolejna książka super serii wydawniczej Akademia Mądrego Dziecka, w której znajdziemy różne podcykle np Chcę wiedzieć!, Przygody z nauką, Pomóż mi przetrwać. Kilka książek z tej serii prezentowałam Wam we wcześniejszych wpisach np „Reginka szuka domu„.
To seria, która rozwija dziecięce zmysły, spostrzegawczość, koncentrację, małą motorykę poprzez zawarte w książkach eksperymenty, odkrycia, dostarczając wiedzę przez zabawę.

Ta akurat pozycja poświęcona jest małym mikrobom, którymi wszyscy jesteśmy pokryci i które mamy też w środku, bez których byśmy nie istnieli.

Pozycja ta jest dla dzieci wycieczką do świata drobnoustrojów, podczas której poznają mikrusy przyjazne i groźne, takie o których nawet nie mieliście pojęcia!

Co łączy ser żółty ze śmierdzącymi skarpetkami? Dlaczego stare kanapki pleśnieją? Jak kichają wampiry? Na te inne pytania odpowiedzi znajdziemy w książce.

Wydawnictwo HarperKids, data wydania 2021, 38 stron, twarda okładka