Książki, których bohaterami są zwierzęta

Cześć!
Witam Was w kolejnym książkowym wpisie.
Dzisiaj mam wam do polecenia Książki, których bohaterami są zwierzęta.

Każdy z nas ma zapewne w pamięci takie książki ze swojego dzieciństwa: „Lessie wróć”, „O psie, który jeździł koleją”, „Przygody kota Filemona” itd.

Dzieci szczególnie mam wrażenie mają upodobanie do takich książek. Jeśli i wasze chętnie sięgają po przygody takich bohaterów, bardzo polecam poniższe pozycje literackie.

 

 

„Miron w pułapce” Ewa Nowak, ilustracje Anna Łazowska

Książka z serii wydawnictwa HarperKids „Pomóż mi przetrwać” Akademii Mądrego Dziecka. Wspaniała, moim zdaniem bardzo wartościowa seria która powstała specjalnie z myślą o czytelnikach zainteresowanych przyrodą, ekologią, dobrostanem naszej planety. Do tej pory ukazały się w niej książki o trzmielu „Reginka szuka domu”, o pingwinach „Elwirka na śnieżnej pustyni”, o jeżach „Porwanie jeża Eliasza”. Seria została wyróżniona nagrodą Świat Przyjazny Dziecku.

Książka o której tu wam opowiadam to opowiadanie pani Ewy Nowak o foce.
Miron urodził się na bałtyckiej plaży. Zgodnie z odwiecznymi foczymi zwyczajami, mama karmi go swoim pokarmem przez jakiś czas a potem wraca do morza.
Focze dziecko musi się usamodzielnić od tego momentu.
Miron rozpoczyna swoje samodzielne życie.
Niestety w Bałtyku zaplątuje się w starą sieć i znajduje w niebezpieczeństwie. Czy uda mu się uwolnić z pułapki? Kto i jak może mu pomóc?

Wydawnictwo HarperKids, twarda okładka, data wydania 2021, 32 strony

 

 

 

 

 

 

 

„Reginka szuka domu” Ewa Nowak, ilustracje Anna Łazowska

Książka z serii wydawnictwa HarperKids „Pomóż mi przetrwać” Akademii Mądrego Dziecka nagrodzonej w XIX Edycji Konkursu Świat Przyjazny dziecku.
Bardzo ładnie wydana, kolorowa, w twardej oprawie, podoba się dzieciom. Duża czcionka, prosty język, świetne przesłanie – to sprawia, że po pozycję chętnie sięgną i samodzielnie przeczytają dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Mój pierwszoklasista przeczytał ją za jednym podejściem, bardzo mu się podobała. Jest fanem książek o przyrodzie i ekologii a o tym właśnie ta seria traktuje.

Wiosenne słońce budzi Reginkę z hibernacji. Jest królową trzmiela ogrodowego i musi jak najszybciej znaleźć pokarm i bezpieczne miejsce na gniazdo. Gdy wpada do kałuży, ratuje ją Staś. Gdzie Regina założy dom? Jak dużej rodziny się doczeka? W czym jeszcze pomoże jej Staś?

Książka zawiera opowiadanie, którego bohaterem jest zwierzątko, planszę edukacyjną oraz sprawdzian wiedzy.

Wydawnictwo HarperKids, twarda okładka, data wydania 2021, 32 strony

 

 

 

 

 

 

„Pet Agents. Na ratunek zwierzakom” Kaarla Riina , Kaarla Sami

Nowa seria wydawnictwa Media Rodzina, dedykowana dzieciom które uwielbiają zwierzątka jako bohaterów książek, ale również książki przygodowe i detektywistyczne. Napisana i zilustrowana przez parę duńskich autorów, którzy piszą o sobie, że uwielbiają zwierzęta. To pierwsza część cyklu. Jak podaje wydawnictwo, wkrótce ukaże się druga zatytułowana „Na tropie złodzieja”.

Bohaterką tej zabawnej książki jest dziewczynka, która potrafi porozumiewać się ze zwierzętami. Oprócz zwierząt najbardziej na świecie kocha elektronikę i kodowanie. Dlatego z pomocą latającego robota o imieniu Ti-bot stwarza Pet Agent – zespół, który rozwiązuje najróżniejsze problemy zwierzaków. Jak się okazuje zawsze mają ręce pełne roboty.

Wydawnictwo Media Rodzina, twarda okładka, data wydania 2021, 105 stron

 

 

 

 

 

 

„Mopsik, który chciał zostać syrenką” Bella Swift

To kolejna część przygód mopsika Peggy, serii bardzo lubianej przez dzieci a stworzonej przez znaną autorkę książek o zwierzątkach – Bellę Swift.
W tym cyklu ukazały się książki „Mopsik, który chciał zostać jednorożcem”, „Mopsik, który chciał zostać króliczkiem”, „Mopsik, który chciał zostać reniferem”.

Bardzo prosta a jednocześnie wciągająca i zajmująca fabuła, duża czcionka, krótkie rozdziały, zabawne ilustracje – to wszystko sprawia, że po powieść chętnie sięgają młodzi czytelnicy, którzy mierzą się z samodzielnym czytaniem.
Bohaterem jest przeuroczy mopsik, który chce być akceptowany i kochany, uczy empatii i uwrażliwia czytelników na temat adopcji zwierząt.

To zabawna historia w której mopsik ze swoją rodzinką wyjeżdżają na wakacje nad morze. Wszyscy bardzo cieszą się z tej wyprawy, szczególnie mała opiekunka mopsika, urocza Chloe. Dziewczynka ma nadzieję, że podczas pobytu nad morzem uda się jej spotkać na plaży prawdziwą syrenkę. Peggy wraz z Chloe przetrząsają plażę tam i z powrotem, ale nigdzie nie spotykają żadnej syrenki. Peggy nie chce, by jej przyjaciółka przeżyła rozczarowanie, dlatego postanawia sama zostać syreną!

Wydawnictwo Wilga, miękka okładka, data wydania 2021, 144 strony.