Książki na Dzień Dziecka dla najmłodszych

Witajcie kochani.

W dzisiejszym wpisie chciałam zaprezentować wam propozycje książek na Dzień Dziecka.

Sama jestem mamą ( w tym roku zostanę nią po raz czwarty 🙂) dzieciaczków w różnym wieku: małego dziecka, wczesnoszkolniaka i nastolatka, dlatego będą to propozycje, które sami ostatnio czytamy i które innym chętnie byśmy polecili. Zaczynamy od najmłodszych milusińskich.

 

 

 

 

„Urodziny. Pierwsze słowa” seria Akademia Mądrego Dziecka HarperKids

Moja dwuletnia córeczka nadal uwielbia twardostronicowe książeczki, choć widzę że z chęcią też sięga potem należące do starszego rodzeństwa. Na szczęście obserwuje nas i traktuje te książki z szacunkiem, także do tej pory nie było szczególnej tragedii ani lamentu z powodu porwanej czy pomazanej książki.
Dziewczę moje szczególnie upodobało sobie te tekturowe książeczki aktywizujące, gdzie coś się dzieje, coś można przesunąć, coś przekręcić, czymś pokręcić, coś odkryć czy otworzyć. Taka jest właśnie ta seria.
Książeczka „Urodziny” uczy dzieciaczki pierwszych słówek związanych z tym wydarzeniem. U nas dużo frajdy sprawiają obrazki balonów, tortu, soków czy przebranych za zwierzątka, imprezujących dzieci.

 

 

 

 

„Na budowie. Pierwsze słowa” seria Akademia Mądrego Dziecka HarperKids

To seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego oglądania i czytania. Ruchome elementy, doskonale wspierają rozwój maluchów i rozwijają sprawność manualną. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie uczą się nowych słów.
Z premedytacją wybrałam dla mojej córeczki książeczkę „Na budowie”, choć wydawałoby się, że może jest bardziej chłopięca. Ale, ale po pierwsze moje dziecię też bardzo interesuje się brumbrumami, więc z tej pozycji literackiej czerpie dużo radości. Po drugie lada dzień na świecie pojawi się jej młodszy brat, który odziedziczy lektury po starszej już siostrze i będą jak znalazł 🙂
Jakie maszyny pracują na budowie? Jakie przedmioty używa budowniczy? Odpowiedź kryje się w tej kartonowej książce z przesuwanymi obrazkami. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku 0-3 lata. Liczy sobie 10 tekturowych stron.

 

 

 

„Czapu Czipu. Ćwicz buzię jak małpka” Bogna Sroka – Mucha, seria Zabawy z ruchem HarperKids

Zabawy z ruchem to nowa seria kartonowych książeczek wspomagająca rozwój młodszych dzieci. Jej bohater, chłopiec o imieniu Czapu Czipu ma wielką papierową czapkę, która jest jak czarodziejski kapelusz – potrafi naśladować ludzi, zwierzęta i przedmioty, szykuje różne zagadki i zabawy. W każdej z czterech części Czapu Czipu uczy się naśladować różne zwierzątka: małpkę, rybkę, wiewiórkę i kotka, a czytelnicy chętnie dołączają do zabawy. Wykonują ćwiczenia stymulujące motorykę dużą, co świetnie rozwija układ nerwowy i sprawność fizyczną.

W tej części chłopiec naśladuje mimikę małpki robiąc śmieszną minę, próbując dosięgnąć językiem noska, robiąc z buzi dziubek, nadmuchując policzki itd. Bardzo fajne, proste polecenia które zapodaje nam małpka wzbudzają w dziecku dużo radości i rzeczywiście, chętnie ją naśladuje. Zresztą moja najmłodsza ma ciągle z tą książeczką i ze swoim starszym bratem dużo śmiechu i zabawy kiedy razem ją czytają i spędzają przy niej czas.

 

 

 

 

 

 

 

„Czapu Czipu. Wyginaj się jak kotek” Bogna Sroka – Mucha, seria Zabawy z ruchem HarperKids

Moja córeczka uwielbia kotki, więc jak tylko zobaczyłam serię od razu sięgnęłam po część z kotkiem a potem dłużej zastanawiałam się jeszcze nad drugim tytułem.

W tej części czarodziejska czapka chłopca wyczarowała niebieskiego kotka, który szykuje różne zagadki i zabawy. A to prosi by zrobić koci grzbiet, a to by zamiauczeć lub chodzić na czworaka albo turlać się. Dużo dzieci mają z tym frajdy

To kartonowa 10 stronicowa książeczka przeznaczona dla dzieci w wieku 0-3 lata.

Poprzednia seria tych książeczek otrzymała prestiżową nagrodę portalu Zabawkowicz.

Seria ta to znakomita pomoc dla rodziców, pedagogów i terapeutów! Proste historie, kolorowe ilustracje i zadania inspirujące do wspólnej zabawy.
Proste historie, wyraziste, kontrastowe barwy i kształty pomagają dziecku poznawać świat i rozwijać się

W serii Czapu Czipu ukazały się również cztery książki z cyklu „Zabawy z wyobraźnią”: „Co tak kapie?”, „Co tak człapie?”, „Co tak skrobie?” oraz „Co tak świszczy?” wspierające naukę mowy i inspirujące do wspólnej zabawy.

 

 

 

 

 

 

„Bing. Zabawa w parku. Książka z magnesami” Wydawnictwo HarperKids

Bing to bohater popularnego serialu dla dzieci, u nas jednak zupełnie nie znanego 🙂 Starsze dzieci nie oglądały go (nie wiem czy kiedyś był czy to nowość) a teraz już mają swoich ulubieńców. Najmłodsza jeszcze nie jest kinomaniakiem. Jednak gdy zobaczyła książeczkę, żywo się nią zainteresowała – być może za sprawą dołączonych magnesów, tak że postanowiliśmy wejść w jej posiadanie.

Książka z magnesami to fajna propozycja dla najmłodszych: są tu kartonowe, wytrzymałe strony z kolorowymi ilustracjami, a do tego 8 magnesów z bohaterami! Magnesy można umieszczać w dowolnych miejscach na poszczególnych stronach, tworząc za każdym razem swoje własne, niepowtarzalne ilustracje.
Na 10 stronach poznajemy przygody bohaterów, którzy wybrali się do parku, na piknik i na zjeżdżalnię.

 

 

 

 

 

„Kochamy Plutona” seria Uniwersytet Malucha, tekst Chris Ferrie i Helen Maynard-Casely, ilustracje Lizzy Doyle, Wydawnictwo Media Rodzina

„Cieszył się PLUTON, że jest bal planet, skakał z radości.
Ale niestety nikt go nie wpisał na listę gości. O NIE!
Okazuje się, że aby być planetą, trzeba przestrzegać trzech zasad. Jak jest w przypadku Plutona? Czy rzeczywiście pasuje do reszty? Być może nie należy do grupy planet, ale z pomocą przyjaciół znajdzie swoje miejsce na wspólnym niebie!
Bajecznie kolorowa, z atrakcyjnymi wycięciami, przepełniona ciekawymi informacjami, wierszowana opowieść o Plutonie sprawi, że astronomowie w każdym wieku pokochają tę wyjątkową planetę karłowatą!”

Tą książeczkę wybrał dla najmłodszej córeczki jej starszy brat, wielki fan kosmosu, planet, układu słonecznego i całej tej tematyki 🙂

Muszę przyznać, że pozycja ta jest niezwykle ładnie wydana, w kontrastowych kolorach, z atrakcyjnymi dla małych dzieci wycięciami w kartonowych stronach, w które mogą włożyć sobie paluszki, posprawdzać co tam się dzieje. I najważniejsze – treść – to piękny przykład nauki przez zabawę i dla najmłodszych i dla tych starszych – wszystkim się podoba. Bardzo polecamy !