ksiazki dla 7 latka

Witam Was serdecznie w kolejnym książkowym wpisie.

Książki to jedna z moich pasji, która trwa od najmłodszych lat – staram się zarazić ją dziećmi i póki co, muszę twierdzić że całkiem nieźle mi to wychodzi.

Na rynku mamy ogromny wybór książek, nie łatwo zdecydować się, nie łatwo trafić na coś dobrego, warto korzystać z polecenia albo wybrać się do biblioteki i sprawdzić co się dziecku podoba – szczególnie młodsze dzieci uwielbiają po stokroć wracać do jednej książeczki – wtedy warto mieć ją w domowej biblioteczce.

Poniżej chciałam przedstawić Wam kilka propozycja książek , które poleca mój 7 latek i które namiętnie ostatnimi czasy wertuje.

 

 

„Dogman Aport z oblężonego miasta” Dav Pilkey

Wiecie, widok moich dzieciaków z książką to jeden z moich ulubionych! Od zawsze było dla mnie ważne by przekazać im moją pasję czytania. Najstarsza odhaczona 😉 połyka książki pęczkami, teraz pracujemy nad dwójka młodszych😊 Syn od dwóch lat z hakiem posiadł tajemną wiedzę czytania. Od tego roku chętnie sam sięga po książki i sam czyta. To ważny moment, trudny w rozwoju czytelnika bo musi uwierzyć we własne możliwości i nie zniechęcić się. Moim sposobem są między innymi proste, zabawne komiksy z sugestywnymi obrazkami, niewielką ilością tekstu dużą czcionką. Taki jest „Dogman” Dava Pilkeya. Seria bardzo się moim dzieciakom podoba więc polecamy! I to już kolejny tom, który „połykają”.

Wydawnictwo Jaguar, miękka okładka, 225 stron

 

 

 

„Escape book. Minecraft.” Kid Cube
Moje dzieciaki starszaki to wielcy fani Minecrafta. Jakoś tak w drodze ustaleń wyszło, że dniem grania w gry komputerowe jest u nas sobota bo ten rodzaj rozrywki jest limitowany. Cieszy mnie więc, że wobec tego nie są zamknięci na poszerzanie tematu zainteresowań na inne płaszczyzny: klocki, zabawy, rysowanie, snucie opowieści i planów i przede wszystkim książki. Biblioteki i księgarnie ciągle przeszukujemy czy ukazało się coś nowego. Ostatnio nabyty Escape room cieszy się niezwykłym powodzeniem dzieci więc polecamy! To książka przygodowa, książka w której jesteśmy graczami w naszej wyobraźni. Pełna jest zagadek i zabaw, które trzeba rozwiązać by móc iść dalej i przejść tą grę w postaci książki. Czytając wcielamy się w rolę Minecraftowego bohatera.

Wydawnictwo Jaguar, okładka miękka wzmocniona

 

 

„Operacja bałwan” Jorn Lier Horst i Hans Jorgen Sandnes

Seria „Operacje” Jorna Lier Horsta wydawana przez wydawnictwo Media Rodzina to ulubiona seria detektywistyczna mojego 7 latka (kolekcjonuje ją namiętnie). Ta najnowsza 18 chyba część to już kolejna samodzielnie przez niego przeczytana (umie czytać już od ponad dwóch lat, i zaczął sięgać właśnie po takie ponad stustronicowe).
Tiril, Olivier i ich piesek Otto tworzą Biuro Detektywistyczne nr 2 – odważni, pomysłowi, bystrzy, mają nosa do tajemnic, smykałkę do techniki i nie mijający zapał do rozwiązywania zagadek. Polecamy małym detektywom!

Wydawnictwo Media Rodzina, miękka okładka

 

 

Aleksandra Struska – Musiał „Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy” ilustracje Monika Rejkowska

To zabawne przygody sympatycznych dzieciaków, które mieszkają na ulicy Pazurkowej – wydawnictwo kontynuuje je jako serię i dostępne są już kolejne części – to właśnie część druga.

W tej opowieści akcja zaczyna się latem, na początku wakacji. Tata Kociejko robi swoim dzieciom niespodziankę, buduje domek na drzewie. Franek, Milka i Mikrus oczywiście zapraszają do zabawy inne dzieci mieszkające w tej samej kamienicy. Tymczasem do wolnego mieszkania w ich domu wprowadzają się nowi lokatorzy – małżeństwo z dzieckiem i psem. Dzieci oczywiście od razu chcą zapoznać się i bawić z ich synkiem. Okazuje się to nie takie proste a czemu? zapraszamy do przeczytania.

twarda okładka, Wydawnictwo Bis, 64 strony, data wydania 2020