projekt Rosie

Cześć!

Dzisiaj mam dla was wpis książkowy bo zależy mi bardzo by wam donieść o super serii.

Dawno nie czytałam tak dobrej książki a właściwie trzech książek, bo nie mogłam się oderwać dopóki nie pochłonęłam tej trylogii.

Cała seria jest niezwykle nowatorska, taka świeża i inna w pozytywnym słowa znaczeniu, zabawna, wciągająca i inteligenta, żaden tam „odmóżdżacz” a mimo wszystko niezwykle relaksuje i bawi.

Myślę, że to też ciekawa, nowatorska książka. Pierwszy raz czytałam powieść gdzie bohater z zespołem Aspergera występuje w pierwszej osobie. Dla mnie był to niezwykle interesujący aspekt tej lektury, poznać sposób myślenia, postępowania takich osób których wokoło nas coraz więcej. Myślę, że można się dużo o nich nauczyć i po prostu zrozumieć.

Właśnie teraz, pod koniec stycznia została wydana trzecia część fenomenalnej trylogii o Donie Tilmannie, profesorze genetyki. O ile pierwsza część tej komedii dotyczyła relacji damsko-męskich i problematyki funkcjonowania w społeczeństwie wyjątkowych jednostek z zespołem Aspergera, o tyle tom drugi i trzeci opowiada o Donie jako tacie, dostosowaniu się do nowej roli, a trzeci z kolei – o dopasowania się do otoczenia syna Dona, siedmioletniego Hudsona.

Niezwykła trylogia, o pokonywaniu przeszkód dzięki miłości i logice (w wyraźnym nadmiarze) 😉 zresztą nie schodzi z list bestsellerów i została przetłumaczona na ponad 30 języków.

Pierwszy raz miałam do czynienia z twórczością pana Simsiona i muszę powiedzieć, że z przyjemnością sięgnę po jego kolejne książki ( czekam tylko aż moja biblioteka w trakcie przeprowadzki zostanie otwarta i ruszam na łowy).

Autor zdobył międzynarodową renomę w dziedzinie zarządzania danymi i jest autorem uznanego podręcznika modelowania danych. W 2007r po uzyskaniu doktoratu z informatyki, zapisał się na kurs dla scenarzystów w Royal Melbourne Institute of Technology. W 2010 r jego scenariusz Projekt „Rosie” zdobył prestiżową nagrodę Australian Writers Guild/Inception Award za najlepszy scenariusz komedii romantycznej. Następnie na kanwie scenariusza stworzył powieść, która w 2012 otrzymała nagrodę Victorian Premier’s Award dla najlepszej niewydanej książki. W przeciągu kilku miesięcy prawa do książki kupiło 35 krajów. Trwa aukcja na prawa do ekranizacji.

 

Wydawnictwo Media Rodzina

 

Poniżej linki do wszystkich trzech tomów trylogii:

– Projekt Rosie (o tym, jak Don doszedł do wniosku, że chce się ożenić i opracował specjalne kwestionariusze mające mu to umożliwić): https://www.mediarodzina.pl/produkt/projekt-rosie/

– Efekt Rosie ( o tym, jak Don dowiedział się, że zostanie ojcem i na czym polegał „Projekt Dziecko”): https://www.mediarodzina.pl/produkt/efekt-rosie/

– Finał Rosie (o tym, jak Don bazując na własnych doświadczeniach pomaga Hudsonowi w jego własnych zmaganiach): https://www.mediarodzina.pl/produkt/final-rosie/

 

projekt Rosie