Świąteczne książki dla dzieci zajmują całą półkę w naszej rodzinnej biblioteczce, tworząc zbiór który z roku na rok nam się powiększa.

Zaczynając od początku Adwentu a skończywszy na okresie świąt Bożego Narodzenia jeszcze w styczniu i lutym, lubimy sięgać po tego typu lektury. Na moim blogu i Instagramie znajdziecie wiele pozycji, które wcześniej polecałam i pokazywałam. Zaczynając od książek o świętych, poprzez opowieści biblijne i historie narodzenia Pana Jezusa, skończywszy na bajkach i baśniach w świątecznym klimacie.

Dziś mam dla Was kilka propozycji, które są nowościami wydawniczymi a więc tym łatwiej znaleźć je w księgarniach.

 

 

 

„Kolędy” Wydawnictwa Muchomor

to zbiór 35 najbardziej znanych kolęd i pastorałek ( m.in Bóg się rodzi, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Do szopy hej pasterze, Przybieżeli do Betlejem, Gdy Śliczna Panna itd).

Każda z pieśni zawiera pełny tekst z licznymi strofami i refrenem.

Każda z pieśni zawiera też opracowanie nutowe na głos, fortepian i chwyty na gitarę.

To wspaniały śpiewnik dla całej rodziny, szczególnie jeśli jak my trochę muzykujecie.

Dodatkowo to książka spięta kółeczkami niby kołonotatnik, dzięki czemu łatwo ją otworzyć i utrzymać na danej stronie, łatwo ją oprzeć na pulpicie do nut.

Data wydania grudzień 2020, 80 stron

 

 

 

Iwona Buczkowska „Pluszowy zajączek” ilustracje Katarzyna Bukiert, Wydawnictwo Bis

twarda okładka, data wydania 2019r.

To świąteczna, wzruszająca opowieść dla dzieci o przyjaźni, wzajemnym wsparciu i dzieleniu się tym co dobre.

Wszystko zaczyna się w chwili, kiedy Pluszowy Zajączek skrywa list do Mikołaja, który napisał Jacek, boi się że chłopiec prosi w nim o nową przytulankę tym samym pozbywając się właśnie jego.

Kiedy jednak zdaje sobie sprawę, że z pewnością tak nie jest, postanawia naprawić swój błąd i osobiście zanieść list Jacka Mikołajowi. W mroźny wigilijny poranek wyrusza w podróż. Wspierają do Mróz, Wrona i Bałwanek.

 

 

 

Gościnny i Sempe „Mikołajek. Kochany Święty Mikołaju. Kolekcja psot i wybryków”

twarda okładka, data wydania 2020, Wydawnictwo Znak, 150 stron.

Ta książka to gratka dla miłośników urwisa i psotnika – Mikołajka oraz grupki jego przyjaciół z Alcestem i Ananiaszem na czele.

Z pewnością wywoła uśmiech na twarzy czytelnika w każdym wieku.

To opowieści ze świętami w tle w których prym wiodą oczywiście przygody i przypadki głównego bohatera opatrzone charakterystycznymi rysunkami jednego z autorów.

Kochany Święty Mikołaju, Święta u Mikołaja, Bardzo pomagam mamie – to tytuły tylko niektórych rozdziałów, w których naprawdę się dzieje 🙂

 

 

 

Aleksandra Struska – Musiał „Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka” ilustracje Monika Rejkowska

twarda okładka, Wydawnictwo Bis, 64 strony, data wydania 2020

To zabawne przygody sympatycznych dzieciaków, które mieszkają na ulicy Pazurkowej – wydawnictwo kontynuuje je jako serię i dostępne są już kolejne części.

W tej opowieści akcja zaczyna się tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Zwabiony zapachem karpia kot zwany później Ogryzkiem przychodzi do domu państwa Kociejków. Natychmiast staje się ulubieńcem rodziny, szczególnie trójki ich dzieci: Franka, Milki i Mikołaja. Wkrótce również pozostali lokatorzy kamienicy w której rodzinka mieszkała polubią kota.

Książka dla małych i dużych kociarzy 🙂

 

 

 

Richard Scarry „Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?”  Wydawnictwo Babaryba

data wydania 2020, twarda okładka, 45 stron

Ciekawie, przyjemnie i bogato ilustrowana, świąteczna książka dla młodszych dzieci autorstwa jednego z najpopularniejszych amerykańskich autorów i ilustratorów książek dla dzieci (uznaje się go za dziecięcego klasyka, na którego książkach wychowało się kilka pokoleń czytelników. Wydał blisko 250 tytułów, na ich podstawie powstały też animowane filmy m.in. Tropiciele zagadek, Wesoły świat Richarda Scarry’ego”).

W tej opowieści mieszkańcy miasteczka nie mogą się wprost doczekać świąt Bożego Narodzenia. Dlatego pan Niezdarek wyrusza na poszukiwanie Mikołaja, by mu pomóc w przygotowaniach. Jak to bywa niezdarność naszego bohatera doprowadza prawie do katastrofy…

Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?

 

 

 

Petr Horacek „Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka. Suzy Goose and Christmas Star”

wydawnictwo Babaryba, twarda okładka, wydanie z 2020r.

To prosta opowieść wigilijna rozgrywająca się w świecie zwierząt. Przyjaciele spotkają się w Boże Narodzenie przy udekorowanej choince, jednak Zuzia stwierdza, że brak jej gwiazdy wieńczącej dzieło – wyrusza więc na wyprawę poszukiwawczą pełna niebezpiecznych zdarzeń.

Książka to przewaga ilustracji nad tekstem a więc świetnie nada się już dla małych dzieci. Starszaki skorzystają z tego, że pisana jest po polsku i angielsku co jest dużym walorem pozycji.