jakie_ksiazki_przeczytac

 

 

 

 

 

 

 

 

 

jakie_ksiazki_przeczytac

 

 

 

 

 

 

 

Witam Was serdecznie w specjalnym wydaniu wpisu książkowego.

Poniższe recenzje są dziełem mojej 9 letniej córeczki, a książki pokazane tu, specjalnie przez nią wybrane i polecane.

Zapraszam do przeczytania! 

 

 

 

 

„Tytus, Romek i A’Tomek obchodzą 100-lecie odzyskania niepodległości Polski z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani” Henryk Jerzy Chmielewski

Tytus, Romek i Atomek to bohaterowie, którzy są znani całej Polsce od wielu lat. Ich autorem jest oczywiście Papcio Chmiel.

Tym razem stworzył książkę przedstawiającą naszą prawdziwą historię. Może ona służyć nie tylko dla rozrywki, jest też bardzo przydatna w szkole gdy człowiek ma się uczyć tego tematu. Powiem więcej – jest ona opowieścią nie tylko obrazującą odzyskanie przez POLSKĘ niepodległości,lecz także nawiązującą do tamtejszych obyczajów i codziennego życia.

Szkoda, że nie ma podobnych podręczników w szkołach. Książki np. od historii w formie komiksów… ależ wtedy byłoby łatwo! Każdy temat, nawet trudny wszedłby do głowy w kilka minut! Myślę, że jest to naprawdę dobry pomysł. Może kiedyś nauczyciele odkryją to i zaczną wykorzystywać. Dzieci będą w siódmym niebie!

POLECAM książkę !!!!!!!!

 

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Liczba stron: 80

Oprawa twarda

 

 

tytus

 

 

 

 

 

 

 

„Czy polubisz moją breję?” Mo Willems

 

Czy polubisz moją breję?“ jest prześmieszną częścią serii „Świnka Malinka i słoń Leon” napisaną przez Mo Willemsa.

 

To krótka, ale bardzo zabawna książeczka, w której kryje się mnóstwo powiedzonek wywołujących wybuchy śmichu.

 

Książka ta, jest zbudowana na zasadzie komiksu, tyle że jedno „okienko” jest jedną stroną książki.

 

Świnka Malinka spaceruje w kucharskiej czapce na głowie, z bardzo dumną i zadowoloną minką. Spotyka Leona, który po przywitaniu się z Malinką i zdziwieniu okropnym zapachem dobiegającym z miski, którą tak dumnie niosła Malinka pyta: Co to ma być? Malinka odpowiada mu a wstrząśnięty, jednak ciekawy słoń drąży temat i pyta ją dalej, co doprowadza do dosyć „dramatycznej” jednak bardzo zabawnej sytuacji.

 

Moim zdaniem ta książka nadaje i dla najmłodszych i dla starszych, dla wszystkich którzy chcą poprawić sobie humor.

 

Bardzo mi się ta książka spodobała i z całego serca:POLECAM!!!!!

 

 

 

Wydawnictwo Babaryba

 

twarda okładka

 

breja

 

 

 

 

 

 

 

Andy Riley „Król Jaskrawe Gatki i Podły Imperator”

 

Król jaskrawe gatki i podły imperator” już sama nazwa wskazuje, że jest to śmieszna opowieść. Jej bohaterem jest chłopiec, który został królem oraz dostał przydomek „Jaskrawe gatki”.

 

Tekst oraz ilustracje stworzyła jedna osoba: Andy Riley.

 

Ta książka jest przeze mnie wyróżniona, między innymi dlatego, że jest bardzo zabawna, zawsze poprawia mi humor i ma DUŻY związek z moim ulubionym rodzajem słodkości, a mianowicie: czekoladą!

 

Kraj małego króla ma nazwę „Edwinogród” co wzięło się od imienia chłopca-władcy, czyli: Edwin.

 

A może zaciekawił was wątek o czekoladzie? W tajemnicy i skrócie powiem wam tylko tyle, że król zawsze w piątek idzie do sklepu ze słodyczami z taczką zapełnioną złotymi dukatami (z jego podobizną), a potem prosi panią o WSZYSTKO co ma w swoim sklepie! Kiedy nareszcie pani udaje się zapakować ten ogrom na jego taczkę, Edwin idzie do Mobilnego Agregatu Tłoczącego Ogrom Łakoci Edwina Króla( w skrócie M.A.T.O.Ł.E.K.) w jego wiosce. Kiedy dociera, ludzie wybiegają na ulicę krzycząc ze szczęścia i łapiąc tyle słodkości ile każdy może unieść.

 

POLECAM!!!

 

 

 

Wydawnictwo Literackie

 

miękka okładka

 

król

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Teatr z Lassem i Mają” Martin Widmark, Helena Willis

 

Teraz opowiem wam o „ Teatrze Lassego i Mai“. Autorzy tej książki nazywają się: Martin Widmark i Helena Willis. To kolejna część mojej ulubionej i najfajniejszej na świecie serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai.

 

W tym tomie po raz kolejny Lasse i Maja, założyciele sławnego biura detektywistycznego mierzą się z zupełnie nową tajemnicą i nie jest to jedna a cztery zagadki – dlaczego? Bo książka ta to cztery historie napisane w formie sztuki do zabawy w teatr i do wystawienia na scenie (mamy tu tajemnicę diamentów, tajemnicę miłości, tajemnicę pociągu i zupełnie nową tajemnicę orkiestry!).

 

Jeśli chodzi o mnie to bardzo mi się spodobała ta książka (jak wszystkie z tej serii) i jestem pewna, że wam też się spodoba.

 

POLECAM!

 

 

 

Wydawnictwo Zakamarki

 

twarda okładka

 

124 strony

 

 

lasse