Ciastka francuskie

Ciastka francuskie

Ciasto francuskie to temat rzeka i niesamowity materiał na wiele wiele kulinarnych pyszności.

Ciasto francuskie ma niesamowity potencjał!

Ciasto francuskie przygotowywane od podstaw to zaledwie kilka składników, ale dużo czasu i dużo pracy – wałkowanie, składanie, przekładanie masłem, chłodzenie, czekanie, wałkowanie – to też niesamowita satysfakcja po zrobieniu go.

Ciasto francuskie kupne / gotowe to niesamowicie przydatny i wygodny produkt, genialnie sprawdzający się kiedy wpadną niezapowiedziani goście albo dopada nas mały głód na coś słodkiego.

Ciasto francuskie na słodko, na deser to całe morze smacznych możliwości.

Jest tylko jeden warunek – by ciasto pięknie nam wyrosło podczas pieczenia i takie zostało trzeba mocno przestrzegać kilku zasad o czym piszę w wykonaniu mojego bajecznie prostego i pysznego deseru.

 

 

 

A wy jak odpowiecie na pytanie: CIASTO FRANCUSKIE NA SŁODKO NAJBARDZIEJ LUBIĘ Z …

 

 

 

 

PRZEPIS NA CIASTKA FRANCUSKIE

Składniki na ciastka francuskie:

1 opakowanie ciasta francuskiego

ulubiony dżem

1 jajko

cukier

 

 

Jak zrobić ciastka francuskie:

  1. Kiedy bierzemy się za ciasto francuskie musimy mieć już w głowie plan działania, ponieważ po wyjęciu ciasta z lodówki musimy jak najszybciej włożyć je do piekarnika by odnieść sukces.

  2. Po drugie tuż przed wyjęciem ciasta z lodówce rozgrzewamy piekarnik do 200st – ciasto musi znaleźć się w gorącym piekarniku by finalnie pięknie wyrosnąć i nie opaść.

  3. Zimne ciasto francuskie rozwijamy na papierze do pieczenia i przy pomocy radełka lub noża kroimy w kwadraty, W co drugim kwadracie wycinamy małe kółeczko za pomocą foremki do ciastek. Kwadrat z kółeczkiem nakładamy na cały kwadrat, lekko przyciskamy – w puste miejsce nakładamy odrobinę dżemu. Ciastka od razu za pomocą pędzelka smarujemy roztrzepanym jajkiem, oprószamy cukrem.

  4. Papier wraz z ciastkami przenosimy na blachę i od razu do piekarnika.

  5. Kolejna ważna zasada – pieczemy na środkowej półce piekarnika i pod żadnym pozorem nie otwieramy piekarnika w trakcie pieczenia! Po 10 min przez szybkę piekarnika obserwujemy sytuację. W przypadku bardzo małych ciasteczek (jak moje na zdjęciu) to wystarcza. W przypadku większych ciastek pieczemy jeszcze 5-10 min pilnując by się nie spaliły.

  6. Podsumowując – ciasto francuskie lubi być zimne przy wycinaniu go, lubi szybko znaleźć się w wysokiej temperaturze (200st!) i nie lubi przeciągów podczas pieczenia.

Ciastka francuskie

Ciastka francuskie

Może Cię też zainteresować:

Faworki z ciasta francuskiego  Faworki z ciasta francuskiego

Róże karnawałowe – najszybszy przepis  Róże karnawałowe – najszybszy przepis

Łosoś w cieście francuskim  Łosoś w cieście francuskim

paszteciki z kapustą  Paszteciki z ciasta francuskiego z kapustą

 

Paszteciki z ciasta francuskiego z mięsem  Paszteciki z ciasta francuskiego