Jak mrozić truskawki

jak_mrozic_truskawki

 

 

 

 

 

 

 

Jak mrozić truskawki:

 

  1. Mycie i osuszanie
    To bardzo ważny element! Truskawki myjemy pod bieżącą wodą na durszlaku (nie wrzucamy ich do miski  z wodą i nie dajemy im pływać bo nasiąkną wodą i staną się niesmaczne) – zostawiamy je na durszlaku by obciekły z wody a potem wysypujemy delikatnie jedną warstwą na bawełnianą ściereczkę (choć tej szkoda, ze wzgl na możliwość trudnych do usunięcia plam) lub jeszcze lepiej na ręcznik papierowy – truskawki możemy delikatnie obsuszyć z góry papierowym ręcznikiem lub pozostawić do całkowitego wyschnięcia.
  2. Mrożenie

    Truskawki zostawiamy w całości lub kroimy na połówki, ćwiartki lub w plasterki. Owoce rozkładamy jedną warstwą w odstępach na tacy, talerzu, macie silikonowej. Owoce możemy układać piętrowo – na warstwę owoców kładąc z góry kolejną matę silikonowa i owoce.

  3. Pakowanie

    Po ok godzinie, zamrożone owoce możemy zdjąć z tacek i wrzucić do torebek, np. worków strunowych, opisać datą i upchnąć w odmętach zamrażarki – gotowe!

 

jak_mrozic_truskawki

 

 

 

 

 

 

 7 komentarzy

This is the right web site for anyone who wants to find out about
this topic. Excellent stuff, just wonderful!

dzięki! właśnie szukałam czy mogę zamrozić krojone truskawki, a plamy z truskawek i malin usuwamy wrzątkiem, schodzę elegancko, sprawdzone milion razy przy małym dziecku 🙂

Czy jak truskawka jest lekko obita i ją odkroję to mogę zamrozić? Tzn juz wsadzilam,ale tak jakoś się zastanawiam czy to w czymś przeszkadza?

obite zupełnie nie przeszkadza. Ważne by były bez pleśni – wtedy cały owoc wyrzucamy, nie uratuje się go odkrajając

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.