akcja pstrąg

W środę miałam przyjemność aktywnie wziąć udział w inauguracji trzeciej odsłony akcji społecznej promującej jedzenie pstrąga w Polsce, w tym roku pod hasłem „Smak pstrąga gości przyciąga”.

  Akcja promocyjna „Teraz pstrąg“ jest inicjatywą Stowarzyszenia Producentów Ryb Łososiowatych, mającą na celu promocję pstrąg w Polsce. Poprzez szeroko zakrojoną kampanię reklamową chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców z przekazem, który ma zachęcić do pstrąga jako ryby zdrowej, hodowanej w czystych wodach i „wdzięcznej“ kulinarnie.

  Operacja współfinansowana jest przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007- 2013.

  Celem akcji jest edukacja społeczeństwa polskiego o walorach pstrąga, jego wpływie na drowie, urodę, rozwój dzieci, ale też informacja jak kreatywnie i
ciekawie wykorzystać pstrąga w swoim menu.

Spotkanie odbyło się w warszawskim mieszkaniu i miało dość niekonwencjonalną formę domówki (zgodnie z hasłem tegorocznej kampanii, iż pstrąg jest rybą prostą i szybką do przygotowania, świetną na obiad rodzinny i spotkania z przyjaciółmi).

Imprezę prowadził Marcin Prokop a ja zajęłam się częścią kulinarną domówki, przygotowując z zaproszonymi gośćmi dania z pstrąga i proste dodatki.

W międzyczasie cały czas dyskutowaliśmy o gwieździe spotkania czyli o pstrągu – o jego walorach smakowych i zdrowotnych, o hodowli, o tym jak rozpoznać świeżą rybę, o pomysłach na jej przygotowanie, podsumowywane tez były kampanie lat ubiegłych, w których to rozmowach wspierali nas specjaliści – Stowarzyszenie Producentów Ryb Łososiowatych.

Ja ze swojej strony chciałam również zachęcić was do spróbowania tej pysznej ryby, na pewno w najbliższym czasie będę wam na blogu prezentować proste do przygotowania i super smaczne dania z pstrągiem w roli głównej.

Po więcej informacji odsyłam was na stronę akcji www.terazpstrąg.pl

kampani pstrąg

akcja pstrąg

akcja pstrąg

akcja pstrąg

akcja pstrąg

akcja pstrąg

 zdjęcia Dariusz Kulda – Studio HD