Zbliża się Wielkanoc czas zacząć trenować świąteczne ozdoby ciast i deserów, tym bardziej że to szalenie przyjemna zabawa z dzieckiem (moja córa uwielbia takie dekoratorskie praktyki).

W tamtym roku pokazywałam wam jak przygotować babeczki gniazda ptaków, babeczki motyle, babeczki żabki, dzisiaj zapraszam na króliczki.

 

 Do przygotowania naszej podstawy dekoratorskiej użyłam Babeczek Nadzianych Czekoladą oraz Babeczek Nadzianych Owocowo Delecta, które otrzymałam do wypróbowania – są super proste do przygotowania, bo poradziła sobie z nimi nawet moja czteroletnia córeczka (po przeczytaniu jej instrukcji), więc jeśli chcielibyście wykonać takie wielkanocne króliczki a nie macie wprawy w pieczeniu, wypróbujcie babeczki.

Do dekoracji użyłyśmy produktów, które znalazłyśmy w szafkach kuchennych, ale oczywiście nie musicie się ściśle trzymać mojej instrukcji, to jedynie inspiracja (możecie np. żelki lukrecjowe zastąpić paluszkami itd).

 

 Chciałam podzielić się z wami jeszcze dwoma informacjami:

Po pierwsze Delecta prowadzi właśnie drugą edycję programu warsztatów kulinarnych, skierowanego do instytucji oświatowo-wychowawczych, prowadzących nieodpłatne zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Szkoły, przedszkola i kluby dziecięce, które zgłoszą się do drugiej edycji programu „Warsztaty kulinarne – Pieczemy babeczki!” otrzymają nieodpłatnie zestaw produktów – Babeczek Nadzianych Delecta i konspekty metodyczne, które umożliwią zorganizowanie praktycznych zajęć kulinarnych w szkole.

Po drugie chciałam wam zdradzić, że na początku przyszłego tygodnia również ja będę miała do rozdania wam niespodzianki od Delecty – już dziś zapraszam na konkurs.

 

Babeczki wielkanocne króliczki

 

 

 

Składniki:

 

upieczone babeczki – u mnie opakowanie babeczek nadzianych czekoladą Delecta plus 2 jajka, 100ml mleka i 100ml oleju.

 

dekoracja:

biały lukier – przepis tutaj

pianki marshmallow na uszy

suszona żurawina na oczy

cukrowe serduszka na nosek

żelki o smaku lukrecji na wąsy

 

 

Wykonanie:

Upieczone i wystudzone babeczki dekoruję po kolei (jeśli polukrujemy wszystkie od razu – lukier zbyt szybko zaschnie zanim skończymy dekorować).

Najpierw babeczkę pokrywam białym lukrem.

Piankę przecinam nożyczkami na pół, pomagając sobie nożykiem robię w babeczce dwa wgłębienia i wsuwam pianki – królik ma uszy.

Z suszonej żurawiny robię królikowi oczy a z cukrowego serduszka nos.

Czarne żelki o smaku lukrecji kroję nożem na małe, cienkie paseczki i robię z nich królikowi wąsy.

Gotową babeczkę zostawiam do wyschnięcia a sama dekoruję następną.

 

 

 

Babeczki wielkanocne króliczki

 

 

 

 

 

 

 

 

Babeczki wielkanocne króliczki

 

 

 

 

 

Wpis promocyjny