1 października miałam okazję wziąć udział w świetnym spotkaniu – tym razem nie kulinarnym a babsko – urodowym. Muszę przyznać, że było super! Atmosfera była świetna i czułam się naprawdę tak, jakbym umówiła się z koleżankami na plotki 🙂

Okazało się, że zaproszone blogerki zajmują się naprawdę różnymi tematami – ja reprezentowałam kulinaria, była też blogerka pisząca o modzie, inna o włosach a jeszcze inne o urodzie, makijażach – wszystkie jednak piszemy po części o babskim świecie i sprawach 🙂

Spotkanie odbyło się w warszawskiej restauracji Mito na Waryńskiego 28 – która zauroczyła mnie klimatycznym wnętrzem.

Pierwsza część eventu to spotkanie z dermatologiem, rozmowy przy kawie o faktach i mitach dotyczących naszej skóry, jej pielęgnacji, chorobach i czynnikach, które na nią wpływają.

Potem jeszcze każda z uczestniczek mogła spotkać się sam na sam z dermatologiem i odbyć po prostu wizytę lekarską, porozmawiać o swoich problemach i zasięgnąć rady.

Kolejnym etapem była prezentacja kosmetyków Eucerin, które są produkowane z myślą o osobach ze szczególnymi oczekiwaniami kosmetycznymi, ze względu na swoją skórę oraz babskie pogaduchy o kosmetykach właśnie, testowanie ich.

Uchylę wam tu rąbka tajemnicy, że już niedługo ogłoszę na blogu konkurs, w którym nagrodami będą właśnie kosmetyki Eucerin.

W drugiej części spotkania odbyło się szkolenie z psychologiem – trenerem na temat wzmacniania pewności siebie.

Pierwszy raz miałam okazje wziąć udział w takim szkoleniu i uważam je za świetne doświadczenie.

To co z niego wyniosłam i mogę przekazać również wam, to to, że na pewność siebie, składa się wiele różnych aspektów i elementów wymienionych poniżej:

*Samoświadomość – znajomość siebie, m.in. swoich reakcji, emocji, potrzeb, umiejętności, adekwatnie ocenianych możliwości.

*Wiara w siebie – świadomość swoich możliwości, pozytywne nastawienie do realizacji własnych marzeń i pragnień, wiara, że potrafisz skutecznie zaspokajać swoje potrzeby, zarządzać sobą, swoją energią, motywacją, nastawieniem.

*Zaufanie do siebie- oznacza, że wierzysz, że osobą, która najlepiej wie, co jest dla Ciebie dobre, jesteś Ty sama. Nie zdajesz się na innych ludzi w dbaniu o swoje życie, ale sama bierzesz za nie odpowiedzialność.

*Poczucie własnej wartości – poczucie bycia ważną dla samej siebie, wartościową.

*Akceptacja siebie – zgoda na to jaka jesteś. Akceptacja siebie to zgoda na wszystkie emocje, które przychodzą, na wszystkie bez wyjątku pragnienia, potrzeby, marzenia.

*Zadowolenie z siebie – docenianie tego, co robisz, poczucie dobrze wykonanej pracy.

*Życie zgodnie ze swoimi wartościami – tj wiedza o tym, co jest dla ciebie ważne i podejmowanie życiowych decyzji w zgodzie ze swoimi wartościami.

*Motywacja -posiadanie ważnego dla siebie celu i wiara, że możesz ten cel osiągnąć.

*Pozytywne nastawienie – świadome zarządzanie własną postawą w stosunku do życia, siebie i innych ludzi.

*Poczucie wpływu – wiesz co od Ciebie zależy, wiesz też co od Ciebie nie zależy. Wiara w to, że jakość twojego życia zależy od Ciebie, twoich wysiłków i starań.

*Chęć rozwoju – świadoma postawa traktująca każdy dzień jako szansę na polepszanie jakości Twojego życia, rozwijanie samej i relacji z ludźmi.

Najpierw uszereguj wszystkie aspekty w kolejności od 1 – najważniejszego do 11 – najmniej ważnego a potem wybierz 1 aspekt, który najbardziej chciałbyś wzmocnić, by stać się bardziej pewnym siebie i pracuj nad tym!

Chciałam serdecznie podziękować dziewczynom Alinie, Ani, Marcie, Agacie, Ani za przemiłe spotkanie

oraz firmie Heureka i Eucerin za zaproszenie na świetny event!