5 ciekawych zastosowań płynu do mycia naczyń będzie tematem mojego dzisiejszego wpisu.

Płyn do mycia naczyń to środek obecny w każdym domu i w każdej kuchni.

Oprócz oczywistego zastosowania go w celu umycia brudnych naczyń by znów cieszyć sie ich świeżością, z pewnością każdy zna inne jego możliwości. Moim zdaniem bowiem, płyn ten jest dość uniwersalnym środkiem myjącym.

Chciałam dzisiaj przytoczyć wam tutaj inne ciekawe zastosowania tego specyfiku – może ich nie znacie jeszcze.

Może was zainspiruję do wypróbowania ich.

 

 

 

 

5 CIEKAWYCH ZASTOSOWAŃ PŁYNU DO MYCIA NACZYŃ

 

1 Usuwanie plam z ubrań

szczególnie jeśli chodzi o tłuste plamy z sosów, majonezu, sałatek, mięs to płyn do naczyń sprawdza się świetnie. Wystarczy kilka kropel płynu wetrzeć w plamę od razu po zaplamieniu, a potem ubrania prać jak zwykle.

 

2 Czyszczenie gąbeczek do makijażu

mi świetnie się ten sposób sprawdza. Gąbeczki do makijażu zawsze nasączone są resztkami fluidu i często te fluidy są na bazie oleju a więc płyn do mycia naczyń świetnie je wymywa.

Ja do miseczki wlewam łyżeczkę płynu do mycia naczyń, zalewam wrzątkiem i wrzucam brudne gąbeczki do makijażu. Zostawiam do lekkiego przestygnięcia wody a potem gąbeczki myję – zwykle czynność z kąpielą gąbeczek powtarzam aż są dokładnie wymyte.

 

3 Domowy płyn do baniek mydlanych

Płynu do baniek mydlanych nigdy dość i kiedy nam zabraknie gotowego, zwykle z dziećmi przygotowujemy domowy płyn.

Jak zrobić domowy płyn do baniek mydlanych – należy wymieszać 0,5 litra wody z 50 ml płynu do mycia naczyń i 1 łyżeczką gliceryny.

 

4 Spryskiwacz na domowe rośliny przeciw szkodnikom

Odrobina płynu dodana do wody w spryskiwaczy i spryskiwanie takim roztworem roślin domowych (szczególnie w okresie zimowym) sprawdza się jako środek przeciw szkodnikom czasem te rośliny dopadającym.

 

5 Uniwersalny środek myjący

Płyn do mycia naczyń dodany do wody służy mi jako uniwersalny płyn myjący, którym myję samochód, okna, meble i blaty w pomieszczeniach, meble ogrodowe, podłogi, zabawki dziecięce.

 

 

 

 

Partnerem dzisiejszego wpisu jest PUR

 

Nowy Pur Power jest 3 razy bardziej gęsty, co wpływa na jego skuteczność i wydajność.

 

 

 

#współpracareklamowa @askteamclean_pl #3xgęstszyPUR #trnd