Witajcie kochani!

Dzisiaj przychodzę do was z kolejnym wpisem książkowym.

Chciałam zaprezentować wam książki, które na pewno zainteresują małych i dużych fanów gry Minecraft.

Oto nowości wydawnictwa HarperKids w tej tematyce.

Jego nakładem ukazały się ostatnio trzy książki z których dwie przeznaczone są dla młodszych czytelników, rozpoczynających dopiero przygodę z samodzielnym czytaniem a trzecia dla starszaków.

 

 

 

 

 

„Akcja zwierzaki”

To już trzeci tom Sagi Stonesworld Minecraft, która ukazała się po dwóch poprzednich „Minecraft Krach w kodzie!” oraz „Minecraft Moby rządzą” (dla fanów podpowiem, że była jeszcze wcześniejsza seria pod nazwą Kroniki Stonesworld).

To dalsze części bohaterów, których znamy z poprzednich części – mianowicie Morgana, Ash, Harper, Po i Jodi.

W tej części pojawia się nagle wiedźma, która zmusza jedną z bohaterek Jodi do wyprawy w głąb Minecrafta. Jej zadaniem jest znaleźć rzadkiego moba i dostarczyć go wiedźmie. Oczywiście z pomocą jej przychodzą przyjaciele, którzy razem z nią wyruszają na tą wyprawę.

Książki dla dzieci w wieku szkolnym, takie które płynnie i chętnie czytają bo fabuła już tutaj złożona a książka dość obszerna (15 rozdziałów, sporo tekstu przeplatanego szkicowanymi rysunkami).

 

 

 

 

 

 

 

 

„Ucieczka z Netheru. Minecraft. Tryb czytania”

„Podniebna przygoda. Minecraft. Tryb czytania”

Te książki to świetne pomoce edukacyjne dla dzieci, które są fanami świata Minecraftu oraz rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem.
Nauka literek, sylabizowanie, składanie wyrazów i czytanie to wielka rzecz dla dziecka.
Natomiast potem rozpoczęcie samodzielnego czytania, nabranie płynności w czytaniu i najważniejsza – polubienie czytania to ogromna rzecz!
Aby pomóc dzieciom w polubieniu czytania należy im podsuwać bardzo prościutkie książki koniecznie w tematyce, która je zainteresuje – wtedy chęć przeczytania takiej książki szybuje do góry i bardzo prawdopodobne jest podjęcie przez dziecko wyzwania przeczytania jej samodzielnie a to już droga do sukcesu.
Dlatego książki tego typu zawsze chętnie będę polecać!