Witam was serdecznie w kolejnym wpisie książkowym.

Dzisiaj przedmiotem mojego wpisu będą książeczki dedykowane dzieciom ciekawym świata, lubiącym naukowe ciekawostki.

Obie książeczki należą do serii Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa HarperKids której celem jest nauka przez zabawę.

My bardzo lubimy tą serię i już kilka książek z niej pokazywałam tu wcześniej np : „Ja i moje mikroby”, „Kosmiczne urodziny. Lecimy na księżyc!”, „Możemy uratować naszą Ziemię”, „Tu jest nasz dom”, „Jak dawniej żyły dzieci”, „Dlaczego jemy rośliny”, „Wielka misja małej sondy”.

Do naszej biblioteczki dołączyły poniższe nowości.

 

 

 

 

„Jak smakuje czekolada na Evereście? Leisa Stewart-Sharpe, Aaron Cushley 
seria Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć

To książka idealna dla małych odkrywców i dla dzieci interesujących się ciekawostkami geograficznymi, podróżniczymi, ze świata. Lektura poszerzająca wiedzę o świecie, rozbudzająca pasję odkrywania.

W pięknie i bogato ilustrowanej książce znajdziemy dwanaście miejsc na mapie, bardzo charakterystycznych i bardzo różnorodnych.
Książka napisana jest w taki sposób, by do odkrywania tych miejsc zaangażować różne zmysły czytelników.
Razem z autorem będziemy w niej przemierzać dżungle, pustynie, góry i lodowce, by przekonać się, jak te miejsca smakują, brzmią, wyglądają i pachną.

 

 

 

 

 

 

 

 

„Od mitów do nauki” Rebecca Lewis-Oakes, Ma Rambaldi
Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć więcej
To książka przeznaczona dla starszych dzieci, szczególnie tych które pasjonuje nauka, jej założenia i wyniki badań.

Od zarania dziejów ludzie na swój sposób tłumaczyli różne zjawiska, które ich otaczały a których nie rozumieli. Zastanawiali się, czym są grzmoty i błyskawice; skąd się bierze tęcza; dlaczego niebo nie spada; gdzie chowa się Słońce. Przez tysiące lat ich ciekawość zaspokajały legendy i mity, a każda z kultur wykształciła swoje przekonania na temat natury świata. 

W dzisiejszych czasach wiele z tych zjawisk da się już zbadać, zmierzyć i naukowo wyjaśnić dlaczego zachodzą. Często też wyniki tych badań zmieniają ludzi, społeczeństwo i życie.