Cześć witam was w kolejnym książkowym wpisie.

Jak nie raz tutaj pisałam i pokazywałam, moje młodsze dzieci bardzo lubią książki z Akademii Mądrego Dziecka wydawnictwa Harper Kids.

To seria książeczek przepięknie zilustrowana.
Kontrastowa kolorystyka oraz uproszczona forma ułatwią zapamiętywanie poszczególnych słówek, poprzez skojarzenie ich z otaczającą dzieci rzeczywistością.
Grube, solidne strony zapewnią wytrzymałość oraz długie użytkowanie, wspomagając rozwój manualny dłoni.

 

Dzisiaj chciałam pokazać wam dwie nowości

  • „Niesamowity spacer – LAS”
  • „Niesamowity spacer – POD ZIEMIĄ”

 

Niezaprzeczalnym atutem serii książeczek Akademia mądrego dziecka-  Niesamowity spacer – są ruchome elementy, odkrywające przed maluchami odpowiedzi na umieszczone w książce pytania oraz zmieniające wygląd poszczególnych ilustracji. Taka forma łączy zabawę z nauką i intryguje dzieciaki, zachęcając je do samodzielnego sięgania po lekturę.

Dodatkowo te książeczki mają na ilustracjach piękne, srebrne tłoczenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Książeczka „Las” opowiada o leśnych zwierzętach, które podczas jesieni przygotowują się do kolejnej pory roku czyli zimy. Wiewiórki zbierają i chowają orzeszki, jelenie ryczą na rykowisku, a dziki biegają po lesie.


Książeczka „Pod ziemią” pokazuje maluszkom zwierzęta żyjące pod ziemią. Poznajemy ich domki oraz zwyczaje. Widzimy, jak bawią się myszki i króliczki, jak mrówki kopią tunele, a małe borsuki śpią słodko w norkach.

Książeczka edukacyjna świetnie sprawdzi się podczas poznawania prostych słów, nazw przedmiotów i ich przeznaczenia.