Jak wam mija dzień?

U nas bardzo pracowicie.
Za kilka dni moja córka ma ostatni egzamin w edukacji domowej (i wakacje!).
Zdaje roczny materiał z polskiego.
Oznacza to zbieranie dokumentacji, sprawdzanie wypracowań pisanych w ciągu roku, przygotowywanie pytań egzaminacyjnych – wiadomo jak to przed egzaminem sporo pracy, ostatnie szlifowania.
W związku z tym nie tylko ona ale i ja mam urwanie głowy.
Dobrze, że w zamrażarce wcześniej przygotowane dania, dobrze że syn ma już wakacje bo bardzo mi pomaga organizując zabawy dla młodszego rodzeństwa i dobrze, że na czarną godzinę czyli takie sytuacje zawsze mam pochowane nowe książeczki dla nich.

Dzisiaj przedstawiam wam nowości wydawnictwa HarperKids.

 

 

 

Smerfy. Moje pierwsze zadania do wyklejania
to nowa, fantastyczna seria pełna prostych łamigłówek i kolorowych naklejek! Z wykonaniem zadań poradzą sobie nawet młodsze dzieci, a towarzystwo ulubionych bohaterów to dodatkowy atut książeczek z serii.

Łamigłówki pozwalają kształtować sprawność manualną, zdolność logicznego myślenia i koncentrację – wszystkie te umiejętności przydadzą się maluchowi na pierwszym etapie edukacji.

 

 

 

 

 

 

 

DC Liga Super-Pets. Moje pierwsze zadania do wyklejania
Łamigłówki, do rozwiązania których można wykorzystać naklejki, zostały opracowane z myślą o dzieciach obdarzonych różnymi talentami i znajdujących się na różnych etapach rozwoju. Są tu zarówno prościutkie zadania, których szybkie rozwiązanie przyniesie dziecku frajdę, satysfakcję i poczucie sukcesu, jak i nieco trudniejsze aktywności, w których wykonaniu mogą pomóc rodzice.

 

 

 

 

 

 

DC Liga Super-Pets. Zabawy i zadania z naklejkami
Zadania zostały opracowane przy wsparciu merytorycznym metodyków nauczania przedszkolnego. W książce znalazły się wyszukiwanki, labirynty, zadania kształtujące spostrzegawczość, sprawność ręki piszącej, proste zadania logiczne i zorientowane na rozwijanie twórczych zdolności malucha.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dolina Muminków. Wodne czary-mary
Aby zobaczyć wszystkie postacie i przedmioty ukryte w tej książeczce, wystarczy zamalować białe pola na każdej stronie zwykłą wodą. A gdy papier wyschnie, ilustracje znów staną się niewidoczne i zabawę można zacząć od początku. Malowanie ułatwi dołączony do książki flamaster, który można ponownie napełniać wodą!
Oto Muminek, ciekawski troll, który z radością oprowadzi cię po Dolinie Muminków! Spotkasz jego rodzinę i przyjaciół. Dowiesz się, co Włóczykij, Ryjek, Panna Migotka i Mała Mi lubią robić w wolnym czasie. Dołącz do zabawy i maluj bez końca.

 

 

 

 

 


My Little Pony. Wodne czary-mary. Wydanie filmowe
Wodne czary-mary to bezpieczne kartonowe książki z zaokrąglonymi rogami. Są odporne na najróżniejsze dziecięce eksperymenty, a poręczny format pozwoli zabrać je ze sobą do przedszkola, w odwiedziny do babci albo na spacer po parku. Kolorowanie czystą wodą nie pozostawia po sobie bałaganu jak malowanie farbami, papier nie przemięka, a tusz użyty w książkach nie rozpuszcza się i nie plami. Jeśli więc podczas zabawy woda się wyleje, wystarczy ją po prostu wytrzeć, a otoczenie, ubranko, rączki małego artysty albo nowa biała kanapa pozostaną nietknięte! Książeczkę można kolorować w nieskończoność, dlatego z powodzeniem zastąpi kilka innych, klasycznych kolorowanek!