Cześć, witam was serdecznie w kolejnym wpisie książkowym.

Tym razem jak co miesiąc ulubieńcy dzieci.

Bez zbędnych wstępów zabieram się do prezentowania tego co moje dzieci ostatnio szczególnie upodobały sobie do czytania.

 

 

Ze starszakami moimi czytaliśmy w tym miesiącu właśnie „Czarodziejskie miasto” Edith Nesbit.

Znacie tą autorkę?

Tak, to ona napisała „Pięcioro dzieci i coś” moją wspominaną z sentymentem książkę z dzieciństwa. Czytaliście? Ja już nie raz, bo dzieciakom swym też czytałam 😊

Ta sama autorska napisała również „Zaczarowany zamek”, o którym pisałam wam na moim instagramie bo też z dziećmi czytaliśmy ( w zeszłym roku jak podpowiada mi ig).

Przyszedł czas na kolejny klasyk tej autorki, tym razem „Czarodziejskie miasto”.

To opowieść O pewnym chłopcu i pewnej dziewczynce o imieniu Filip i Lucy, którym przydarzyła się niezwykła historia. Otóż ta dwójka bohaterów trafiła do świata, do którego pewnie chciałoby trafić każde dziecko. Trafili oni do świata zbudowanego z ich własnych zabawek.

Książka została wydana przez Wydawnictwo Muchomor w serii Pożeracze Książek w której to ukazały się też następujące tytuły: „Dom dla Tosi”, „Wiatr z księżyca”, „Był sobie dwa razy Baron Lamberto”, „Zaczarowany zamek”.

 

 

 

 

 

 

 

Moby w świecie podstawowym. Minecraft. Tryb czytania
Górskie wyzwanie. Minecraft. Tryb czytania

Kolejny miesiąc, kolejny książeczki o Minecrafcie u nas, bo przecież bez tego by się nie obyło, skoro mam dwóch zapaleńców tego tematu w domu a rośnie mi już trzecie ślepo naśladujący rodzeństwo 🙂

Tym razem wypatrzyliśmy zupełnie nową serię Tryb Czytania wydawnictwa Harper Kids.

Książki przeznaczone są dla młodszych czytelników tak powiedzmy od 6 roku życia, takich którzy rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem – więc jeśli macie wokół siebie takich właśnie ludzików to polecamy im te książki – na pewno mogą być katalizatorem do polubienia czytania 🙂

Autorem jest Nick Eliopulos a Ilustracje wykonał Alan Batso.

W pierwszej z nich główna bohaterka o imieniu Emmy marzy o własnym zwierzaku i wraz z Birchem oraz jego oswojonym wilkiem, wyruszają na poszukiwanie pupila wśród mieszkańców Świata Podstawowego. Odwiedzają różne biomy i spotykają wiele mobów, które jednak nie są dobrymi kandydatami do oswojenia… Czy spełni się marzenie Emmy o znalezieniu swojego wiernego towarzysza? Krótkie, intrygujące opowiadanie, prosty język, duże ilustracje i pytania pomocnicze do tekstu zawarte na początku książki – wszystko to pozwoli pochłonąć tekst, zrozumieć go, w łatwy i przyjemny sposób przyswoić nowe słownictwo i przygotować do płynnego czytania bardziej złożonych książek.
W serii ukazała się również książka „Tryb czytania. Górskie wyzwanie”.

 

 

 

 

„Tryb czytania. Górskie wyzwanie” to opowieść w której Emmy, Birch i jego oswojony wilk Chaps postanawiają wspiąć się na szczyt Góry Niebosiężnej, najwyższego wzniesienia w okolicy. Gromadzą niezbędny ekwipunek i wyruszają w drogę. Gdy zapada zmrok, w pobliżu spawują się wrogie moby… Czy śmiałkom uda się odeprzeć kolejne ataki, przetrwać do rana i dotrzeć do celu swej wyprawy?

 

 

 

 

 

 

Hania Humorek idzie na studia
Hania Humorek. Mały detektyw
Hania Humorek i wakacje z dreszczykiem

W marcu powróciliśmy również do znanej i lubianej przez moje dzieci serii o Hani Humorek wydawanej przez Wydawnictwo Harper Kids.

Hania Humorek towarzyszy nam od dawna.
To taki przewrotny typ książki, który kochają i dziewczynki i chłopcy a może mniej rodzice.
Czemu?
Hania to bohaterka, którą pokochają zarówno dziewczynki jak i chłopcy.
Zachowuje się nietypowo, bywa złośliwa, często dokucza młodszemu bratu, zdarza jej się oszukiwać albo zazdrościć innym dzieciom.
Jednak w gruncie rzeczy ma wielkie serce, a jej przygody niejednokrotnie posłużą jako przestroga dla tych, którzy zachowują się podobnie.
Teraz drugie już dziecko ćwiczy na niej i rozwija swoje umiejętności czytelnicze, bo do tego właśnie celu świetnie ta seria się nadaje.
Książki o Hani napisane są stosunkowo prostym językiem, odpowiednim dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Duże litery sprawią, że początkujący czytający bez problemów poradzi sobie z tekstem.
Dodatkowo lekturę uprzyjemnią zabawne ilustracje autorstwa Petera Reynoldsa i Erwina Madrida.
Historyjki o Hani przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-10 lat.
Postanowiłam więc poszerzyć naszą biblioteczkę o kolejne tytuły z serii tym razem tomu 8 ,9 i 10.

Hania Humorek idzie na studia tom 8

Hania Humorek musi mieć dodatkowe lekcje matematyki. Czy oznacza to jeszcze więcej nudnej nauki?! Na szczęście studentka Amelia ma swoje sposoby na to, by tabliczka mnożenia przestała być tak straszna. I jakie wspaniałe okazuje się studenckie życie! Poznajcie Hanię studentkę. Najnowsze przygody Hani Humorek z pewnością wprawią was w doskonały humorek!

 

 

 

 

Hania Humorek. Mały detektyw tom 9

Znika policyjny pies Czoko. To bardzo dziwna sprawa. Hania postanawia więc ruszyć na poszukiwania. Zwołuje swoich pomocników – Ryśka, Franka Perełkę i brata Smrodka. Drużyna opracowuje strategię i rozpoczyna śledztwo, na czele którego staje detektyw Humorek. W jego trakcie wszyscy poznają niezbędne wyposażenie każdego detektywa. Przekonują się również o tym, że czasem nie warto działać zbyt pochopnie. Najnowsze przygody Hani Humorek z pewnością wprawią was w doskonały humorek!

 

 

 

 


Hania Humorek i wakacje z dreszczykiem tom 10

Przygotujcie się na najbardziej humorkowe wakacje na świecie! Nie dość, że rodzice muszą wyjechać i zostawiają Hanię oraz Smrodka pod opieką Strasznej Cioci, to jeszcze przyjaciele Hani też wybierają się na wakacje! Zapowiada się potwornie nudne lato, ale pewnego dnia Hania wymyśla genialny plan…Najnowsze przygody Hani Humorek z pewnością wprawią was w doskonały humorek!

 

 

 

 

 

 

„Mama w occie. Bursztynowe śledzie” Marcin Przewoźniak

Tak się składa, że jestem mamą czwórki moich ulubionych dzieciaków począwszy od nastolatka a skończywszy na niemowlaku. Tak, mam w domu nastolatka a właściwie nastolatkę i tak, dzieć ten uwielbia czytać – co uważam jest jednym z moich wychowawczych sukcesów 🙂 Przedstawiam wam więc poniżej książkę polecaną przez dziecia owego.

Bursztynowe śledzie to już druga część przygód bohaterów z serii Mama w occie (poprzednia to „Zabójcze pierogi”) wydanej przez wydawnictwo Wilga.

Główna bohaterka o imieniu Estera wraz z niezłomną ekipą telewizyjną wyruszy do Pucka zgłębiać tajniki kuchni kaszubskiej oraz… nakłaniać Kaszubów do rezygnacji z łowienia ryb na rzecz wegańskich zamienników dorszy.

W wyniku zwariowanych zbiegów okoliczności Estera, Gacek i Mycha zostają wzięci przez przemytników bursztynu za łączników mafii i przypadkowo wchodzą w posiadanie trzech wielkich brył bursztynu wartych mnóstwo pieniędzy…

Bohaterowie muszą wyplątać z tej skomplikowanej sytuacji a także nakręcić telewizyjne show, mając na karku policję oraz mafię – to dopiero jazda!

Książka wypełniona zaskakującymi zwrotami akcji, dobrym humorem i intrygującą treścią.