Chciałam dzisiaj pokazać wam fajne propozycje książek dla najmłodszych czytelników – może zainspiruję mamy, tatusiów czy ciocie albo wujków do sięgnięcia po nie, może do przekartkowania czy obejrzenia.

Książeczki ukazały się nakładem Wydawnictwa HarperKids w serii Akademia Mądrego Dziecka – bardzo lubię tą serię i zawsze śledzę jej nowości. Cenie sobie naukę przez zabawę i te książeczki idealnie wpasowują się w tą myśl.
Bobas odkrywa naukę – to właśnie nowa jakby podseria wchodząca w skład całej serii. Przedstawia ona skomplikowane zagadnienia naukowe oczami dziecka. Dziecko przez zabawę, codzienne czynności poznaje prawa fizyki czy matematyki. Książki wpisują się w modny nurt edukacji STEM, która składa się takich dyscyplin jak: nauki przyrodnicze (Science), technologia (Technology), inżynieria (Engineering) i matematyka (Math). STEM ma rozwijać od najmłodszych lat zainteresowanie przedmiotami ścisłymi.

Do tej pory ukazały się dwa tytuły serii – Wzrok, Słuch – teraz nowości:

„Smak! Bobas odkrywa naukę.”
Pięknie i kolorowo ilustrowana książeczka edukacyjna dla najmłodszych, solidnie wykonana, z dobrej, grubej tektury.
Pozycja ta najprostszymi słowami i pojęciami zapoznaje maluszki z działaniem jednego ze zmysłów – smaku. Książeczka w prosty sposób pokazuje jak to się dzieje, że dzidziuś jedząc truskawkę czuje słodki smak, a cytrynę kwaśny.

 

 

 

„Dotyk! Bobas odkrywa naukę.”
Książeczka zapoznaje maluszki z działaniem jednego ze zmysłów – dotyku. Książeczka w prosty sposób pokazuje jak to się dzieje, że dzidziuś dotykając miękkiego sweterka czuje miły dotyk, a mokry miś jest nie miły w odczuciu.