Naturalna apteczka - książki

Według Kalendarza Świąt Nietypowych – 19 maja przypada Światowy Dzień Lekarza Rodzinnego.
Cóż – medycyna wspaniała sprawa, lekarz – bardzo trudny zawód i bardzo potrzebny.
Staram się jednak w życiu sama sporo czytać o zdrowiu.
Jest to jeden z najważniejszych aspektów życia.
Staram się zapobiegać najpierw i przede wszystkim a dopiero później leczyć.
Dlatego pomyślałam sobie, że dzisiejsze święto, to świetna okazja by podzielić się z wami dwoma książkami, nowościami w mojej biblioteczce w tematyce domowych sposobów na codzienne dolegliwości.

 

 

 

„Naturalna apteczka. Domowe sposoby na codzienne dolegliwości” Fern Green.

Bardzo ładnie wydana książka. Minimalistyczne, piękne fotografie przykuły moją uwagę i zachęciły mnie do wejścia w posiadanie tej książki. I oczywiście sama treść!
Ziołami interesuję się chyba od liceum. Już wtedy mając wiedzę przekazaną w rodzinie o wartościowych dla nas, tych pospolitych roślinach zbierałam je i suszyłam na herbatki.
W kolejnych latach doszły zainteresowania kulinarne i nauka roślin pospolitych jadalnych, przyprawowych, dekoracyjnych jak kwiaty – notabene oczywiście też zawierających wiele cennych dla nas właściwości.
Moje zainteresowania w tym kierunku sprawiają, że zawsze chętnie sięgam w księgarniach i kartkuję nowości o roślinach i ziołach.

Ta książka to zbiór blisko 100 przepisów, które mogą pomóc zaradzić codziennym dolegliwościom takim jak problemy żołądkowe, problemy z układem moczowym, kłopoty z sercem, napięcie nerwowe, urazy mechaniczne.
Warto słuchać swojego ciała i wtedy kiedy daje nam subtelne symptomy o potrzebach, pomagać mu zaczynając od wykorzystania takich właśnie domowych zestawów pierwszej pomocy.
Dzięki tej książce można nauczyć się jak przygotowywać naturalne napary, syropy, nalewki, toniki czy okłady.

Wydawnictwo Buchmann, data wydania 2021, 254 strony, miękka okładka

 

 

 

 

„Jak odzyskać zdrowie po covid-19? Natura i nauka podpowiadają” Zbigniew T. Nowak

Kiedy zobaczyłam tą książkę w pierwszym odruchu stwierdziłam, że oho ktoś już ma parcie na szkło i wykorzystuje chodliwy temat pandemii, by kontrowersyjnym hasłem zachęcić ludzi do sięgnięcia po książkę. I sama po nią sięgnęłam 🙂 I powiem wam, że naprawdę mnie zainteresowała.

Autor od 30 lat popularyzuje wiedzę z zakresu ziołolecznictwa, apiterapii i zdrowej diety. W tej książce zebrał problemy występujące u ozdrowieńców po przebytej chorobie i korzystając ze swojej wiedzy przygotował naturalne recepty na wspomaganie organizmu w drodze do dobrostanu.

Książka ta doradzi, jak poprzez ich umiejętne zastosowanie skutecznie pokonać zespół przewlekłego zmęczenia, tzw. „mgłę mózgową”, kłopoty z pamięcią i koncentracją, stany depresyjne i lękowe, bezsenność, utratę węchu i smaku, duszność wysiłkową, zaburzenia rytmu serca, problemy z płytkim oddechem, uciążliwy kaszel, ból stawów, mięśni i głowy oraz przewlekły stan zapalny w organizmie. Ozdrowieńcy znajdą w niej także cenne wskazówki, jak zapobiegać często nieodwracalnym zmianom w płucach, sercu i mózgu. Na każdą z wymienionych dolegliwości Czytelnik znajdzie w tym poradniku proste receptury na naturalne specyfiki domowe. 

Wydawnictwo AA Aromat Słowa, twarda okładka, data wydania 2021, 32 stron.

 

https://www.aa.com.pl/wp-content/uploads/2021/04/Jak-odzyskac-zdrowie-po-COVID-19-Zbigniew-T-Nowak_w500px.jpg