jak_myc_szpinak

 

 

 

 

 

 

jak_myc_szpinak

 

 

 

 Spotkałam się z tym, że sporo osób skarżyło się, że nie lubią szpinaku, bo trudno go dokładnie umyć, tak by potem piasek nie trzeszczał nam w zębach. Niektóre z osób wręcz deklarowały, że z tego powodu wolą kupować szpinak mrożony a nie świeży.

Kiedy kupujemy same listki szpinaku, takie paczkowane wtedy nie ma dużego problemu, ale kiedy nabywamy szpinak w pęczkach, tego piasku już trochę tam jest.

Zdradzę Wam sposób na mycie szpinaku, który już dobre kilka lat temu podpowiedział mi szef kuchni na warsztatach kulinarnych. To nie może być płukanie na sitku – to musi być co najmniej 3 krotna kąpiel!

 

 

 

 

JAK MYĆ SZPINAK

 

Szpinak wyjmujemy z opakowania, obrywamy nieładne listki.

Szpinak wrzucamy do dużej miski lub do zatkanego zlewu. Zalewamy dużą ilością zimnej wody (jeśli szpinak jest już trochę przywiędły, do wody można dodać nawet trochę kostek lodu, które wrócą mu witalność). Mieszamy szpinak w wodzie, zostawiamy na kilka chwil, po tym czasie znów mieszamy i wylewamy wodę.

Czynność płukania szpinaku w świeżej wodzie zawsze powtarzamy najmniej trzy razy!

Po takim myciu szpinak przenosimy do suszarki do sałaty lub na rozłożony ręcznik kuchenny do osuszenia.

Przeschnięty szpinak możemy zapakować do dużego pudełka plastikowego z zamknięciem, wyłożonego ręcznikiem papierowym i przechowywać w lodówce.

 

 

 

 

jak_myc_szpinak

 

 

 

 

 

 

Może Cię też zainteresować:

 

Jak wekować zupy w słoiku  Jak wekować zupy w słoiku

 

jak myc warzywa i owoce  Jak oczyścić warzywa i owoce z pestycydów – poradnik

 

kasza rodzaje  Kasza – jej rodzaje i zastosowanie

 

Jak wyczyścić przypalony garnek?  Jak wyczyścić przypalony garnek? – 5 sposobów

 

Jak oszczędzać w kuchni #1 – punkt wyjścia i kilka ciekawostek co zamrażać   Jak oszczędzać w kuchni #1 – punkt wyjścia i kilka ciekawostek co zamrażać