ksiazki_dla_3_latka

ksiazki_dla_3_latka

 

 

Witam Was serdecznie w kolejnym książkowym wpisie.

Książki to jedna z moich pasji, która trwa od najmłodszych lat – staram się zarazić ją dziećmi i póki co, muszę twierdzić że całkiem nieźle mi to wychodzi.

Na rynku mamy ogromny wybór książek, nie łatwo zdecydować się, nie łatwo trafić na coś dobrego, warto korzystać z polecenia albo wybrać się do biblioteki i sprawdzić co się dziecku podoba – szczególnie młodsze dzieci uwielbiają po stokroć wracać do jednej książeczki – wtedy warto mieć ją w domowej biblioteczce.

Poniżej chciałam przedstawić Wam kilka propozycja książek dla 3 latka, do których my najczęściej wracaliśmy.

„Żegnaj, Skarpetko!” Benjamin Chaud

Książki tego szwedzkiego autora towarzyszą nam od dawna, zarówno moja córeczka jak również teraz synek są fanami jego twórczości. Mamy w swojej biblioteczce dzwiękonaśladowcze „Binta tańczy” czy „Lalo gra na bębnie”, mamy filozoficznych kilka części „Pomelo” wreszcie mamy dwie książeczki o dwóch sympatycznych braciach „Yeti” i „Duch z butelki”.

„Żegnaj, Skarpetko”! to opowieść przestroga, która na szczęście dobrze się kończy. Porusza temat tak popularny wśród dzieciaków – pragnienia posiadania własnego zwierzątka. Zwraca uwagę na to, że koty, psy czy choćby króliki to nie zabawki, to istoty, które czują, które potrzebują troski i opieki, które idą z nami przez życie.

To opowieść o chłopcu i jego króliku, którzy przechodzą ciężką próbę i sprawdzian uczuć.

Wydawnictwo Zakamarki

twarda okładka

data wydania 2015

36 strony

ksiazki_dla_3_latka

„Abecadło” Basia Badowska

W wieku trzech lat dzieci naturalnie zaczynają interesować się znakami i literkami. Warto wzmacniać ich potrzeby poznawcze, zaspokajać chęć poznania. W tym czasie świetnie sprawdzają się książeczki traktujące o alfabecie i literkach napisane na różne sposoby.

„Abecadło” Basi Badowskiej to zbiór wierszyków dotyczących rzeczy, zwierząt i innych zaczynających się na każdą literkę alfabetu. Przy każdym wierszyku znajduje się też duża, drukowana literka o której mowa oraz dwa przykłady wyrazów rozpoczynających się na nią.

Książeczka ma sympatyczne ilustracje, podoba się dzieciom.

Wydawnictwo Siedmioróg

data wydania 2016

miękka okładka

abecadlo

„Turlututu na wakacjach” Herve Tullet

Dla trzylatków i nie tylko bardzo polecamy wszystkie książki Herve Tullet – u nas to wielki hit!

Autora tego poznaliśmy przy drugim dziecku, ale szkolaniak również uwielbia te książki, chętnie czyta je maluchowi specjalnie intonując i rozbawiając czytaniem do łez.

Co więcej, napiszę że te książki z bazgrołami są dla dzieci bardzo inspirujące – moje same postanowiły napisać kolejne przygody Turlututu i pracowicie zapełniały stosy kartek a potem czytały nam nowo powstałe dzieło.

Polecamy serię o sympatycznym Turlututu, to ciekawe, rozwijające wyobraźnię, aktywizujące dzieci książeczki

Wydawnictwo Babaryba

miękka okładka

data wydania 2015

turlututu

„Zuzia idzie do fryzjera” Liane Schneider i Annette Steinhauer

Każdemu trzylatkowi polecamy serię Mądra Mysz wydawnictwa Media Rodzina – nie raz już tutaj o niej pisałam. Bohaterami tej serii są Zuzia i Maks – dzieci w wieku przedszkolnym a treścią ich codzienne zmagania, problemy, pytania i przygody.

W serii tej znajdziemy naprawdę wiele tytułów i tematów, które warto lub które chcemy poruszyć z dziećmi. Zuzia idzie do fryzjera to pozycja, którą warto przerobić przed pierwszą wizytą dziecka u fryzjera, by już wcześniej opowiedzieć jak zdarzenie będzie przebiegać a przez to uspokoić dziecko, oswoić z tym co będzie się działo, rozwiać wątpliwości.

Wydawnictwo Media Rodzina

miękka okładka

24 strony

data wydania 2011

zuzia

 

„Kicia Kocia w bibliotece” Anita Głowińska

Kicia Kocia już dawno temu zadomowiła się u nas i stała się przyjaciółką starszej córeczki (wtedy na rynku wydane były tylko 3 pozycje tej serii), potem jako dwulatek upodobał sobie ją synek i tak nasza biblioteczka zyskała nowe tytuły i przygody znanej bohaterki.

Kicia Kocia to sympatyczna i rezolutna kotka, której przygody skierowane są do przedszkolaków, opowiadają świat, odpowiadają na pytania, oswajają z rzeczywistością.

Kicia Kocia uwielbia z mamą czytać książki, ale te posiadane w domu zna już na pamięć. Wybiera się z rodzicem do biblioteki.

Jest opowieść o bibliotece, zakładaniu konta, karcie i transakcji wypożyczania – świetna sytuacja by podjąć z dzieckiem ten temat.

Wydawnictwo Media Rodzina

miękka okładka

24 strony

data wydania 2016

kicia_kocia

„Franciszek strachliwy myszek” „Roksana zabiegana” Odile Bailloeul i Clare Curt

Seria Małe Myszki Wydawnictwa Literackiego, to przepięknie wydane, twardo stronniceowe książeczki dla najmłodszych.

Wydawać by się mogło, że trzylatkowie są już za starzy na tego typu lektury. Nic bardziej mylnego!

Te książki z przepięknymi, naturalnymi fotografiami zamiast ilustracji i dość skąpym tekstem niesamowicie pobudzają kreatywność dziecka i rozwijają wyobraźnię.

Dzieci wkraczając w świat małych myszek, w naturalne otoczenie, które znają z rzeczywistości, świetnie się tam odnajdują i same podejmują tworzenie historii, opowiadań o losach uroczych myszek.

Ja jestem zakochana w tych ślicznych, fotograficznych książeczkach.

Wydawnictwo Literackie

kartonowe strony

data wydania 2017

myszki

 

„Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy” Richard Scarry

To nie jest jednorazowa przygoda, to lektura do której możemy wracać, wracać i ciągle wracać jak do słownika.

To nie jest książka chłopięca, to jest pozycja dla wszystkich dzieci zainteresowanych motoryzacją.

Mikro historyjki, zabawne ilustracje i niesamowita mnogość pojazdów na każdej stronie do obejrzenia, posłuchania o nich i przegadania sprawy, do tworzenia własnych historii.

Auto z szyberdachem, auto ze składanym dachem, pikap oldtimer, traktor parowy, ciągnik gąsiennicowy – a to tylko niektóre z super aut.

Wydawnictwo Babaryba

69 stron

twarda okładka

data wydania 2016

 auta

pojazdy