ciastka_francuskie

 

 

 

Dzisiaj 14 lutego a więc Walentynki – obchodzicie to święto? Tak, tak zaraz padnie wiele twierdzeń, że trzeba okazywać sobie miłość przez cały rok, każdego dnia i jest to oczywiście prawda, ale w ten szczególny dzień można dodatkowo przygotować coś szczególnego – co oczywiście nie oznacza pracochłonnego i pełnego poświęceń na życiu i zdrowiu 🙂

Ja ze swej strony włączyłam moja rodzinkę do tworzenia walentynkowych przysmaków, bo wspólne spędzanie czasu i dobra zabawa to przecież to czym jest okazywanie sobie uczuć. Walentynkowe ciastka francuskie są dziecinnie proste w przygotowaniu i rzeczywiście, u mnie ciastka tworzyło moje dziecko z wielkim zapałem.

 

Walentynkowe ciastka francuskie to propozycja na pyszny deser walentynkowy last minute!

 

A co Wy na dziś przygotowaliście słodkiego?

 

 

 

 

Składniki:

1 opakowanie ciasta francuskiego

ulubiony dżem

1 jajko

 

 

Wykonanie:

Rozgrzewamy piekarnik do 200st.

Zimne ciasto francuskie rozwijamy na papierze do pieczenia i przy pomocy radełka lub noża kroimy w kwadraty, W co drugim kwadracie wycinamy małe serduszko za pomocą foremki do ciastek. Kwadrat z serduszkiem nakładamy na cały kwadrat, lekko przyciskamy – w puste miejsce nakładamy odrobinę dżemu. Ciastka od razu za pomocą pędzelka smarujemy roztrzepanym jajkiem.

Papier wraz z ciastkami przenosimy na blachę i od razu do piekarnika.

Pieczemy na środkowej półce piekarnika i pod żadnym pozorem nie otwieramy piekarnika w trakcie pieczenia! Po 10 min przez szybkę piekarnika obserwujemy sytuację.

Podsumowując – ciasto francuskie lubi być zimne przy wycinaniu go, lubi szybko znaleźć się w wysokiej temperaturze (200st!) i nie lubi przeciągów podczas pieczenia.

 

 

 

 

 

ciastka_francuskie

 

 

 

 

 

 

 

 

ciasteczka_francuskie

 

 

 

 

 

Może cię też zainteresować:

  Przepisy na Walentynki – wg afrodyzjaków

 

Walentynkowe ciasto z serduszkiem  Walentynki – przepisy