5 rozwijających książek dla dzieci

 

 

 

Cześć!

Chciałam Wam naskrobać parę słów w książkowym temacie.

Dzisiaj będzie bardziej tematycznieniż zwykle, bo pokażemy Wam nie tyle to co w ostatnim miesiącu przeczytaliśmy z dzieciakami i polecamy, ale co polecamy bo są to pozycje które czegoś nasze dzieci nauczą, zaciekawią, przekażą pożyteczne informacje, pozytywnie wpłyną na rozwój wyobraźni i poszerzenie wiedzy, generalnie będą to książki nie tylko dostarczające rozrywki, ale też rozwijające !

 

Macie takie książeczki w swojej kolekcji? Polećcie nam kolejne tytuły !

 

 

 

 

 

Co jedzą ludzie” Paulina Wierzba

To książka, która zaciekawi i dzieci i dorosłych a przy tym jest zaskakująca, odkrywcza i bardzo zabawna.

Ta pozycja to zbiór najdziwniejszych z dziwnych dań, które jedzą ludzie na świecie (podzielona jest nawet na kontynenty i kraje).

Mogą one wydawać nam się zaskakujące, mogą wydawać się czasem ohydne a nawet wstrętne bo podobno ludzie na świecie jedzą wszystko 😉

I tak np. wiedzieliście, że Afrykańczycy jedzą tarantule, Amerykanie sernik z aligatora, Eskimosi gulasz z wiewiórek, Indianie piją herbatę z żywej ryby, Aborygeni jedzą larwy ciem itd.

Ta książeczka to leksykon takich osobliwości.

Wspaniała oprawa graficzna – kartki w kratkę jak w zeszytach szkolnych i zabawne ilustracje autorstwa Agnieszki i Kamila Banach plus twarda okładka.

Książka będzie z pewnością też pomysłem na niebanalny prezent.

 

Wydawnictwo Albus

twarda okładka

90 stron

 

Co jedzą ludzie” Paulina Wierzba

 

 

5 rozwijających książek dla dzieci

 

 

 

5 rozwijających książek dla dzieci

 

 

 

 

Nela mała reporterka – Nela i tajemnice świata”

To pierwsze nasze spotkanie z Nelą i pierwsza książka z jej przygodami, ale na pewno nie ostatnia bo moje dziecko już zapowiedziało, że chce jeszcze”.

Nela to kilkuletnia dziewczynka, której marzeniem jest zostać prezenterką-podróżniczką i która swoje marzenie realizuje zwiedzając świat i opisując swoje wojaże w książkach i programach telewizyjnych (tych ostatnich jeszcze zupełnie nie znamy, ale kwestia nadrobienia!).

W tej książce zabiera nas do Etiopii, Wietnamu, Tajlandii, Peru, Boliwii, na Kostarykę i Mautirius opisując i pokazując ciekawostki i piękne miejsca które zwiedza.

Co jest najfajniejsze w tej książce – pisana jest w pierwszej osobie przez tą dziewczynkę, więc czytając ją dziecku możemy tworzyć klimat w którym jego rówieśniczka opowiada mu swoje przygody i to jest  sto punktów do wzbudzenia zainteresowania słuchającego dziecka (przy czym rodzice też czytają z zainteresowaniem, bo czy wiedzieliście że w Etiopii żyje plemię w którym kobiety noszą w ustach, w rozciągniętej wardze dolnej gliniany, dekoracyjny talerzyk??? opowiadałam o tym i pokazywałam na moim snapchacie –> dorotasmakuje).

Książka podróżnicza dla dzieci – genialna sprawa !

 

National Geographic

wydawnictwo Burda Książki

twarda okładka

data wydania 2015

190 stron

cena z okładki 34,90zł

 

Nela mała reporterka – Nela i tajemnice świata

 

 

 

5 rozwijających książek dla dzieci

 

 

 

5 rozwijających książek dla dzieci

 

 

 

 

Rok z Findusem” Eva-Lena Larsson, Kennert Danielsson i Sven Nordqvist

Mam słabość do książeczek podzielonych na miesiące w których w każdym danym miesiącu możemy coś z nich robić, dowiadywać się, majsterkować.

Taka właśnie jest ta książka, której głównymi bohaterami są staruszek Pettson i jego pomysłowy kot Findus (postacie znane nam już wcześniej z serii książek o nich – niektóre pokazywałam na blogu).

W ciągu roku jest tyle do zrobienia, odkrycia, nauczenia się a ta książka jest takim zbiorem pomysłów na twórcze zabicie nudy.

Podpowiada jak przesadzić kwiaty na wiosnę, albo założyć domową hodowlę kiełków, tłumaczy dlaczego wieje wiatr i jak zbudować deszczomierz, uczy rozpoznawać ptaki a także inne robaki, dżdżownice i kijanki, zaraża majsterkowaniem 🙂

 

Wydawnictwo Media Rodzina

cena z okładki 29,90zł

twarda okładka

data wydania 2015

60 stron

 

Rok z Findusem

 

 

 

5 rozwijających książek dla dzieci

 

 

 

 

5 rozwijających książek dla dzieci

 

 

 

Sprężynek na tropie tajemnic” Agnieszka Frączek

Sprężynek to mały ludzik, którego dla zabawy zrobił Antoś ze starej sprężyny.

Ludzik staje się super przyjacielem chłopca z którym ten spędzają wiele czasu na rozmowach o ważnych sprawach.

Zainteresowania Sprężynka są mocno związane z ochroną środowiska, dlatego wiele sporów, dywagacji, opowiadań i wycieczek krajoznawczych przyjaciół i rodziny chłopca odbywa się w tym temacie przy czym dzielą się z nami wiedzą na temat recyklingu, segregacji śmieci, oszczędzania wody i prądu, ekologicznych środków czystości czy środków transportu przyjaznych środowisku.

Książka w ciekawy i przystępny sposób przekazuje dzieciom wiedzę o ekologii i o tym jak postępować by  nie wyrządzać szkody naszemu otoczeniu.

 

Wydawnictwo Bis

twarda okładka

95 stron

data wydania 2015

ilustracje Jola Richter-Magnuszewska

 

 

Sprężynek na tropie tajemnic

 

 

Sprężynek na tropie tajemnic

 

 

 

Sprężynek na tropie tajemnic

 

 

 

 

Mój pierwszy słownik wyrazów obcych” wydawnictwo Greg

W czasach mojej młodości uwielbiałam kolekcjonować słowniki i zebrałam ich naprawdę niezłą ilość 🙂 teraz wszystko można znaleźć niby w internecie, ale ja nadal lubię korzystać z papierowych wydań.

Ten słownik wyrazów obcych to pierwszy słownik jaki zafundowałam mojej córeczce, bo też chciałam nauczyć ją nawyku sięgania do źródła w sytuacji kiedy chciałaby poznać znaczenie niezrozumiałego słowa. 

To fajna pozycja dla dzieci.

Obce słowa opatrzone są oczywiście definicją napisaną w prosty, przystępny sposób oraz scenką rodzajową z wykorzystaniem danego słowa w praktyce, która w jeszcze łatwiejszy sposób pozwala dziecku je zrozumieć – plus zabawne ilustracje.

 

Wydawnictwo Greg

twarda okładka

128 stron

 

Mój pierwszy słownik wyrazów obcych

 

 

Mój pierwszy słownik wyrazów obcych

 

 

 

Mój pierwszy słownik wyrazów obcych

 

 

 

 

 

5 rozwijających książek dla dzieci