Dzisiaj przedstawiamy wam ulubione śniadanie/kolacje mojej córeczki oraz ulubionego misia.

Miś ma długą historię 🙂

Począwszy od tego, że to jeszcze mój miś a skończywszy na tym, że to był pierwszy pluszak, którego pokochała moja córeczka, na którego zwróciła uwagę i któremu sama nadała imię Gilbert od imienia misia bohaterki jednej z ulubionych bajek „Świat małej księżniczki”

Koktajl mleczno-zbożowy tez ma bardzo długą tradycję 🙂

Generalnie jestem przeciwniczką soli i cukru w jedzeniu dla dzieci i dość długo jeśli o cukier chodzi udało się go eliminować. Jeśli o kaszki na śniadanie i kolacje chodzi również. Dlatego moja córeczka najpierw jadła zwykłe kaszki kukurydziane czy ryżowe bez dodatków smakowych a teraz w ramach poszerzania składników diety i smaków powstał właśnie ten koktajl (również dlatego że mój dzieć woli wypić kaszkę niż przeżuwać owsiankę). Jasne, że są dni kiedy nie mamy czasu, chęci i siły na bawienie się w koktajle, albo jest środek nocy, albo z dzieckiem zostają dziadkowie – wtedy przydają się smakowe kaszki ekspresowe, ale jeśli tylko możemy stawiamy na takie pełnowartościowe śniadanko.

 

 

Składniki:

1/3 szkl ekologicznej kaszy manny

1/3 szkl płatków owsianych

1/3 szkl płatków jęczmiennych

1 łyżka ziaren słonecznika

pół łyżki pestek dyni

1 łyżeczka siemienia lnianego

1 łyżeczka oleju kokosowego

5 miarek mleka modyfikowanego

 

 

Wykonanie:

Kaszę, płatki i ziarnka wrzucam do rondelka, zalewam ok 2 szkl wody, dodaje olej kokosowy. Gotuję do miękkości płatków. Tak powstaje baza zbożowa, która wystarcza na 3-4 koktajle – 2 śniadania, 2 kolacje. Bazę zbożową studzę i przechowuję zamknięta w lodówce.

Do blendera wrzucam ¼ bazy zbożowej, dodaję mleko modyfikowane oraz ok 1/3 szkl mocno ciepłej wody. Miksuję na gładki koktajl ( ziarna i len też zmiksują się i staną niewyczuwalne).