Niedawno, w czwartek 26 mają miała przyjemność uczestniczyć w kolejnych warsztatach kulinarnych (tutaj pisałam o pierwszych), które organizowało i na które zostałam zaproszona przez Makro .

Spotkanie poświęcone było kuchni niemieckiej oraz szparagom, których Niemcy są głównymi producentami. Rozpoczęło się panelem dyskusyjnym w którym obok nas, kilku blogerek, organizatorów i dziennikarzy zaproszeni zostali również państwo Piotr i Barbara Adamczewscy (autorzy wielu książek kulinarnych), Anna Wrońska (redaktor naczelna miesięcznika Kuchnia), Artur Barciś, Grażyna Wolszczak, Fiolka Najdenowicz, Monika Mrozowska, kucharze Kurt Scheller i Grzegorz Kazubski i przedstawiciele ambasady niemieckiej, spotkanie prowadził Roman Czejarek.

warsztaty

Po części dyskusyjnej zaproszeni byliśmy na poczęstunek, na którym królowały dania ze szparagów (m.in. galaretka ze szparagami, panna cotta szparagowa, później próbowaliśmy nawet lodów szparagowych, których smak od razu skojarzył mi się z chałwą :))

warsztaaty

Następną częścią spotkania było wspólne gotowanie które prowadził Kurt Scheller.

Pracowaliśmy w parach, ja gotowałam z Joanną którą serdecznie pozdrawiam.

 warsztaty

Przygotowywaliśmy 2 dania – Duet zup z białych i zielonych szparagów oraz Blanszowane szparagi podawane z ostrym puree z awokado, grillowanym arbuzem i tagliatelle z melona (przepisy postaram się odtworzyć w pamięci i zamieścić).

warsztaty

warsztaty

Serdecznie pozdrawiam blogerki z którymi miałam przyjemność się spotkać: Aniado, Amber, Hanię-Kasię, Edysię, Grace, Joannę, Kornika, Krokodyll8a, Lo oraz Shinju