Cześć, witam was serdecznie w kolejnym wpisie książkowym.

Lato! Mamy lato w końcu!

Wprost nie mogę się nacieszyć letnimi temperaturami! No mega dodaje mi to energii!

I to słońce!

Z taką letnią, pozytywną energią, chciałam zaprezentować wam dzisiaj nowości komiksowe Wydawnictwa Egmont.

Komiksy to jest jeden z gatunków za którym przepadają moje dzieci więc takie nowe albumy komiksowe to był super pomysł na podarunki z okazji dnia dziecka.

A wam coś z poniższych tytułów wpadło w oko?

 

 

 

 

„Lucky Luke. Eliksir doktora Doxeya”
Jeden z najbardziej lubianych przez nas bohaterów!
Serię czyna mój syn, córka oraz mąż i tylko patrzę kiedy młodsze dzieci zaczną 😉
To już siódma z serii opowieści o Lucky Luke’u, kowboju, który przemierza bezdroża Ameryki i zawsze staje po stronie prawa.
Dziki Zachód to eldorado dla oszustów i szarlatanów.
Spośród nich wyróżnia się doktor Doxey, który sprzedaje podejrzane leki na wszelkie choroby.
A jak się czują pacjenci po zażyciu jego medykamentów?
O tym najlepiej przekonuje się Lucky Luke, który trafia do miasta pełnego ludzi cierpiących po wypiciu jednego z eliksirów Doxeya.
Samotny Kowboj wyrusza śladem fałszywego uzdrowiciela, jednak ten okazuje się sprytnym przeciwnikiem!

 

 

 

 

 

 

 

 

„Smerfy i Złote Drzewo”
Smerfy to z kolei moja bajka z dzieciństwa więc i do komiksów mam teraz sentyment. Chętnie je więc czytam młodszym dzieciom, bo starsze oczywiście wolą czytać sobie same.
Kolejna pełna przygód opowieść o Smerfach, wesołych niebieskich istotach z zaczarowanego lasu. Nadeszła wiosna. Smerfy od setek lat obchodzą wtedy święto odradzania się przyrody.
Niestety tym razem dochodzi do wypadku, który wywraca cały porządek ich świata.
Będą musiały wyruszyć w daleką podróż i bardzo się natrudzić, aby pokonać swojego pecha!
Czy moc wierzeń w zabobony okaże się silniejsza od pragnienia, aby znów żyć w beztroskiej radości?
Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

 

 

 

 

 

 

 

„Kumpelki. Poza kontrolą”

Tej serii wielką fanką jest moja starsza córka, zawsze czeka na kolejny tom!
To już piąty tom przygód szalonych nastolatek – Jessiki i jej fantastycznych kumpelek.
Każda z nich jest inna, mają różne zainteresowania, podobają im się inni chłopcy, słuchają różnej muzyki… Czasem się kłócą, czasem na siebie obrażają, ale zawsze potem się godzą, bo wiedzą, jakie to szczęście mieć przyjaciółki!
Seria adresowana jest dla nieco starszych miłośniczek „Sisters”. Jej scenarzystą jest Christophe Cazenove – autor serii „Sisters” oraz „Kasia i jej kot” czy „Mali bogowie”. Za rysunki odpowiada Philippe Fenech, twórca ilustracji do znakomicie ocenianego przez czytelników cyklu przygodowo-humorystycznego „Ulysse!” czy przeznaczonej dla młodych odbiorców historii „Léo Passion Rugby”.

 

 

 

 

 

 

 

 

„Delisie. Apetyt na sukces”

Album składa się z krótkich humorystycznych historyjek, które zarówno treściowo, jak i graficznie wyróżnia nieprzeciętna wyobraźnia autorów.
Seria powstała z myślą o najmłodszych czytelnikach, ale jest tu wiele „smaczków”, które docenią też starsi fani komiksów. Wszyscy miłośnicy dobrego humoru (i dobrego jedzenia) znajdą w tej serii coś dla siebie.
W Delilandzie wszyscy chcą posmakować sukcesu!
Pod nieobecność Spaghetti, która postanowiła wziąć sobie zasłużony dzień wolnego, Pho staje na czele Pasta Cafe. Nie obędzie się bez wpadek, jak przypadkowe sprzedanie restauracji! Czy uda się to wszystko odkręcić, zanim wróci siostra?… Dodatkowo Kokardka i Zielona Herbatka wezmą udział w zawodach warzywnych, Dynia postanowi rozwiązać jedną z największych tajemnic Delilandu, Żelka spróbuje swoich sił jako superbohaterka, a Tiramisu przeżyje kryzys swojej oryginalności! Szykuj się na kolejną Delisiową biesiadę!