W czasie Majówki udało nam się wybrać do Ogrodu Botanicznego w Brwinowie. Na miejscu okazało się, że droga do niego prowadzi przez piękny Park Miejski w Brwinowie.

Jeśli jesteście z województwa mazowieckiego, z Warszawy lub okolic to bardzo wam polecam oba miejsca. Świetne są na rodziną wycieczkę na świeżym powietrzu.

Na miejscu jest bardzo dużo atrakcji dla dzieci, więc z pewnością uda się dzień spędzić nie nudząc się. A i piknik można tam zrobić w pięknych okolicznościach przyrody.

To nowy ogród, który otwarty został w 2021 roku. Duża część roślinek to jeszcze maluszki, za kilka lat na pewno będą okazałe.

„Brwinowski ogród botaniczny oferuje wiele możliwości ciekawego spędzenia czasu dla najmłodszych. Dzieci wraz z rodzicami mogą podziwiać wyszukane rośliny, a na tablicach edukacyjnych – obejrzeć jak kwiaty i drzewa wyglądają w poszczególnych fazach wzrostu i w różnych porach roku. Można odwiedzać plac zabaw, labirynt i korzystać z atrakcji strefy rekreacyjnej. Dużą popularnością cieszą się piaskownica archeologiczna, tor przeszkód i ścieżka bosych stóp.
W tym niezwykłym miejscu zaplanowana jest nie tylko możliwość podziwiania flory, lecz także i fauny. Domki dla owadów, budki lęgowe dla ptaków, a nawet domek dla nietoperzy – takie „wolne nieruchomości” czekają jeszcze na swoich nowych mieszkańców. Gdy wprowadzą się do nich zwierzęta, będzie można je tutaj spotkać.” – cytat ze strony gminy Brwinów.

My spędziliśmy tam super czas. Polecamy!