Dzień dobry

Każda pora dnia jest dobra na czytanie książeczki z dzieckiem. U nas maluchy i starszaki bardzo to lubią bo bardzo dbamy o ich rozwój miłości do książek i czytelnictwa.

Dzisiaj chciałam pokazać wam nowości z serii bajeczek na dzień dobry i bajeczek przed snem wydawnictwa HarperKids

 

 

 

 

„Bing. Bajeczki na dzień dobry”
To krótka książeczka z bajeczkami w sam raz by zawsze mieć ją w zanadrzu – w poczekalni u lekarza, w restauracji, w podróży a wtedy nie może być mowy o nudzie czy o dłużącym się czasie.

Moja córeczka jest fanką króliczka Binga więc nowe bajeczki z tym bohaterem to zawsze u nas święto 🙂

W tej książce znajdują się trzy zabawne, krótkie napisane na podstawie odcinków serialu: „W autobusie”, „Hula-hoop” i „Gra w piłkę”. Opowieści zostały zilustrowane oryginalnymi klatkami z animacji i są publikowane w formie książkowej po raz pierwszy. 

 

 

„Smerfy. Bajeczki na dzień dobry. Nowe przygody”

Osobiście bardzo lubiłam bajkę Smerfy jak byłam mała. Próbowałam przybliżyć te postacie moim dzieciom, jednak dwójce starszych zupełnie jakoś nie przypadły do gustu. Dopiero moja młodsza córeczka jest nimi zainteresowana, także z miłą chęcią powitaliśmy książeczkę w naszej biblioteczce.
To trzy zabawne, krótkie i intrygujące opowieści napisane na podstawie odcinków uwielbianego przez maluchy serialu: „Dobry tata”, „Gdzie jest Papa Smerf?” i „Smerf nie z tej ziemi”. Opowieści zostały zilustrowane oryginalnymi klatkami z animacji i są publikowane w formie książkowej po raz pierwszy.

 

„My Little Pony. Nowe pokolenie. 3 bajeczki przed snem”

Ta książeczka to dopiero coś! Jej okładka może świecić w ciemności (jeśli pozwolimy jej się wcześniej naświetlić). Pamiętam, że sama jako dziecko miałam puzzle z mumią świecą w ciemności i złożyłam je chyba tylko raz, hehe, bałam się później – no ale tematyka ich była jednak słaba…

Książka zawiera trzy zabawne i ciekawe opowiadania które mają pozytywne zakończenia.