Cześć! Witam was serdecznie w kolejnym wpisie w którym chciałam polecić wam grę planszową.

Nasza rodzinka wielodzietna lubi spędzać czas analogowo.
W weekendy czy w wakacje wybieramy raczej bezekranową rozrywkę i odpoczynek.
Dużo się u nas czyta, sporo jest zabaw klockami lego, jest miejsce na plastyczne arcydzieła i oczywiście na gry w planszówki.

Dzisiaj chciałam przedstawić tu grę, która w ostatnim czasie wielokrotnie przewijała się na moi InstaStory więc z pewnością mieliście już okazję zobaczyć naszą rodzinkę w akcji.

 

 

KINGDOMINO marki FoxGames

to gra od 2 do 4 graczy przeznaczona dla osób powyżej 8 roku życia, ale myślę że spokojnie od 6 lat.

Wielki plusem dla nas tej gry jest to – że jednak rozgrywka nie trwa długo. Niestety trudno znaleźć nam czas na długie, skomplikowane gry, nie sprzyjają temu również maluszki w domu, które też chcą brać udział w grze. Do rozgrywki, która nie trwa długo zawsze da się kogoś namówić, znaleźć kompana i po prostu grać. Czas rozgrywki to ok 20 min.

Kolejnym plusem są bardzo proste, intuicyjne zasady – szybko można je przedstawić i szybko załapać i od razu hop do rozgrywki! Trzeba tu też zwrócić uwagę na dobrze napisaną instrukcję!

To gra, która bazuje na dobrze wszystkim znanym domino. Zrównoważony element losowości i decyzyjności. Gra pozwala trenować obieranie strategi. Tutaj każdy z graczy jest królem powiększającym swoje imperium. Wybierając i układając swoje królestwo trzeba pamiętać o tym jak klocki są punktowane, bo kto zbierze najwięcej punktów wygrywa! (gra trenuje dodawanie i mnożenie!)

Gra wciąga!

Ładna grafika.